افتتاح نیروگاه ۲۵ مگاواتی تولید برق در منطقه آزاد انزلی

رشت - ایرنا - در ششمین روز از هفته دولت نیروگاه ۲۵ مگاواتی تولید برق با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و استاندار گیلان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا این نیروگاه مقیاس کوچک که بخشی از اعتبار ساخت آن از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی تامین شده ، قابلیت تولید همزمان برق و حرارت را دارد.

هدف از احداث این نیروگاه تامین برق مصرفی منطقه آزاد انزلی بوده و انرژی مازاد تولیدی آن می تواند بخشی از بار ترانس های انتقال پست ۲۳۰ کیلوولت رشت شمالی را کاهش دهد.

این نیروگاه در مقایسه با نیروگاه های بزرگ حرارتی، سازگاری بیشتری با محیط زیست داشته و علاوه بر بالاتر بودن راندمان الکتریکی، امکان استفاده از راندمان حرارتی نیروگاه برای تامین سیستم گرمایشی مورد نیاز منطقه آزاد انزلی، موجب  افزایش راندمان تا بالای ۵۵ درصد نیز خواهد شد.

در ادامه برنامه‌های افتتاح در منطقه آزاد، ۱۲ کندوی سیلوی غلات به ظرفیت ۴۵ هزار تن با هزینه ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۲۰ نفر به بهره‌برداری رسید.

همچنین ۲۱ پروژه عمران روستایی شامل آسفالت راه روستایی، احداث پارک و زمین ورزشی با هزینه ۲۳ میلیارد ریال با حضور دبیر مناطق آزاد کشور و استاندار گیلان افتتاح شد.

۷۴۷۱/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =