تبلیغ باید مهم‌ترین دغدغه دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) باشد

تهران- ایرنا- رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: تبلیغ باید مهم‌ترین دغدغه و محور فعالیت‌های دانش آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) باشد.

به گزارش روز پنج شنبه دانشگاه امام صادق (ع) اولین گردهمایی بزرگ دانش آموختگان این دانشگاه گرامیداشت آیت الله مهدوی کنی در مسجد دانشگاه امام صادق (ع)برگزار شد. در این مراسم که نزدیک به ۲ هزار نفر از دانش‌آموختگان ادوار دانشگاه حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی استاد قرآن، تفسیر و تبلیغ، در سخنانی وظیفه دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) را تبلیغ قرآن و معارف اهل‌البیت علیهم‌السلام دانست و با اشاره به نیاز جامعه به بیان معارف قرآنی از دانش‌آموختگان این دانشگاه  خواست تا تبلیغ را مهم‌ترین دغدغه و محور فعالیت‌های خود قرار دهند.

حجت السلام و المسلمین قرائتی تعطیلی حوزه های علمیه و دانشگاه ها را آفت بزرگی برای کشور دانست و گفت: بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی برای کشور مفید نیستند. رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به این که «نماینده ولی فقیه در هر مرکز نظامی و دانشگاهی حضور دارند، گفت: باید کلاس های معارفی برای هر یک از رشته ها و دروس دانشگاهی تشکیل شود.

حجت السلام و المسلمین قرائتی گفت: دانش آموختگان دانشگاه امام صادق(ع) و سایر مراکز حوزوی و علمی نباید به وضع موجود اکتفا کنند.‌ هیچگاه فکر نکنید به آخر خط رسیده اید. وی با بیان اینکه وضع نماز در کشور خوب نیست، اظهار کرد: شما برای نماز چه کردید؟ آیا چند دقیقه برای نماز در کلاس درس صحبت کرده اید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه قبولی اعمال وابسته به نماز و قبولی نماز وابسته به زکات است، یادآور شد: برای حج و وقف و ... ساختمان های آنچنانی وجود دارد ولی برای زکات، یک اتاق کوچک هم در کشور وجود ندارد.

وی با انتقاد به روحانیونی که عضو هیات علمی دانشگاه ها شدند، گفت: باید مثل آیت الله مهدوی کنی ها و آیت الله انواری ها خود را وقف دین کنید و تا آخر عمرتان با اخلاص کار کنید.

حجت الاسلام والمسلمین «سید مصطفی میرلوحی» رئیس هیأت مؤسس کانون دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به اهداف تشکیل دانشگاه امام صادق علیه‌السلام گفت: مرحوم آیت الله مهدوی کنی هدف از تشکیل این دانشگاه را تولید علوم انسانی اسلامی و مقابله با مشکلات کشور می دانستند و همه همّ و غم خود را این امور قرار دادند.

عضو هیأت أمناء‌ جامعه امام صادق (ع) از قول آیت الله مهدوی کنی گفت: در دوران مبارزه و زمانی که در زندان های رژیم طاغوت بودیم می گفتیم اگر نهضت پیروز شد، دانشگاهی تاسیس خواهیم کرد که بالاتر از الازهر باشد.

وی ادامه داد: مرحوم آیت الله مهدوی کنی با خون دل بسیار دانشگاه امام صادق(ع) را تاسیس کرد و این دانشگاه منشا تحولات فراوان برای نظام جمهوری اسلامی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین میرلوحی تاکید کرد: هرچقدر همت داریم باید به کار گیریم تا اهداف آیت الله مهدوی کنی در تاسیس دانشگاه امام صادق (ع) تحقق یابد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین علی سعدی رئیس دانشگاه امام صادق علیه السلام دیگر سخنران این گردهمایی بزرگ بود. وی با بیان اینکه تحول علوم انسانی و تربیت نیرو و کادر برای نظام جمهوری اسلامی دو خواسته مقام معظم رهبری از دانشگاه امام صادق (ع) در گام دوم انقلاب است ، گفت: تربیت نیرو در تراز انقلاب اسلامی یکی از الزامات تشکیل دولت اسلامی است.

رئیس دانشگاه امام صادق (ع) افزود: اتصال دانش آموختگان به دانشگاه امام صادق علیه‌السلام یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که گردهمایی بزرگ امروز در همین راستا است.

وی ادامه داد: تلاش داریم قطب های علمی به منظور تدوین هندسه حکمرانی در دولت انقلاب اسلامی در دانشگاه امام صادق(ع) تشکیل شود که فعال شدن هیات امنای دانش آموختگان این دانشگاه در همین راستا دنبال می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سعدی خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری های علمی در دانشگاه امام صادق(ع) تشکیل شده است و امیدواریم بتوانیم در حوزه های مختلف از جمله رونق تولید در خدمت مردم باشیم و در این حوزه نیز بتوانیم به دولت کمک کنیم.

غلامرضا خواجه سروی مدیرعامل کانون دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق(ع) در نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان دانشگاه گفت: یکی از بندهای راهبردهای ابلاغی مقام معظم رهبری به هیأت أمناء جامعه الامام الصادق(ع)، ارتباط علمی فارغ‌التحصیلان با دانشگاه و استفاده از توان آنها را از راهبردهای مهم دانشگاه دانسته‌اند.

وی افزود: در راستای هم افزایی و تاکید مقام معظم رهبری از سال ۹۵ مقدمات تاسیس کانون دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق(ع) فراهم شد. به طوری که جمعی از فارغ‌التحصیلان مجوز تاسیس کانون را از وزارت کشور دریافت کردند.

مدیرعامل کانون دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق(ع) تصریح کرد: نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان این دانشگاه همزمان با سالگرد آیت‌الله مهدوی‌کنی با حضور قریب ۲ هزار نفر  از دانش‌آموختگان دانشگاه از سراسر کشور برگزار می‌شود.

خواجه‌سروی اضافه کرد: کانون فارغ‌التحصیلان که از دانش‌آموختگان تشکیل شده یک تشکیلات اجتماعی و فرهنگی است که در این کانون از توان دانش‌ آموختگان برای کمک به اداره بهتر کشور و تقویت دانشگاه امام صادق(ع) استفاده می‌شود.

وی در پایان گفت: از زمان تاسیس این دانشگاه تا کنون ۳۱ دوره فارغ‌التحصیل از این دانشگاه مدرک گرفته‌اند و از آنجایی که همه آنها با توجه به تخصص و توانی که دارند استفاده از آنها در اداره کشور بسیار مؤثر است که در این رابطه باید بگویم هدف از تشکیل کانون دانش‌ آموختگان تاثیر گذاری دانشجویان در راستای اجرای بیانیه گام دوم است.

در این گردهمایی بزرگ هم چنین حسام‌الدین آشنا، محمد باقر خرمشاد، حجت الاسلام الویری، محمدهادی زاهدی وفا و هادی طحان نظیف نظرات خود را در حوزه‌های تخصصی خود بیان داشتند. در پایان مراسم سید محمد حسینی بیانیه پایانی اولین گردهمایی دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق(ع) را قرائت نمود. در این مراسم هم‌چنین از کتاب «فصل چیدن میوه‌های رسیده» خاطرات ۴۰ شهید دانشگاه امام صادق (ع) رونمایی گردید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =