ایجاد سه هزار شغل با افتتاح پروژه‌های مناطق ‌آزاد کشور

رشت - ایرنا - مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور گفت: بیش از ۲۵۰ پروژه خرد و کلان با اعتبار یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای سه هزار نفر در مناطق آزاد طی هفته دولت امسال افتتاح شده و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا مرتضی بانک روز پنجشنبه در مراسم افتتاح نیروگاه برق در منطقه ازاد انزلی با بیان اینکه سرمایه گذاران به عنوان ایثارگران اقتصادی باید مورد حمایت قرار گیرند افزود: اگر در دوران دفاع مقدس شخصیت های ارزشمندی حافظ مرز و بوم و ارزش های انقلاب اسلامی بوده و در دوره دیگر با شیوه های سیاسی و دیپلماسی از کشور دفاع کرده ایم، امروز در عرصه اقتصادی و شیوه های تولیدی و صادراتی باید از آرمان های خود دفاع کنیم.

بانک با اشاره به وجود برخی محدودیت ها و مشکلات به دلیل تحریم های ظالمانه و نوسانات قیمت ارز تاکید کرد: همت، توان تفکر، ایثار و تلاش ملت ایران به منظور رسیدن به اهداف والاتر ، قدرتمندتر از کینه توزی های دشمن است و حمایت و تقویت تولید داخلی بیانگر این عزم ملی است .

وی با تاکید بر لزوم عزم جدی بین دولت و سرمایه گذاران در جهت افزایش تولید داخلی و دستیابی به پیشرفت های جدید در شاخص های مختلف تصریح کرد : دستیابی به توسعه و آینده درخشان برای کشور و فرزندان  ایران زمین ، مشروط به تقویت تولید و اقتصاد کشور بوده و خوشبختانه با وجود محدودیت ها، آمادگی سرمایه گذاران با عرضه سرمایه های خود در صحنه اقتصاد کشور درجهت رونق تولید و ایجاد اشتغال ستودنی است .

وی با اشاره به لزوم کار فرهنگی برای با ارزش نشان دادن اقدامات سرمایه گذاران بخش خصوصی به عنوان یکی از نیاز های کشور افزود: تمام قوای سه گانه، دستگاه های نظارتی و امنیتی باید در جهت رعایت و ایجاد الزامات توسعه اقتصادی و رونق تولید که مورد تأکید مقام معظم رهبری است ، همکاری کنند .

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور با تاکید بر ضرورت قدرشناسی از کسانی که با حضور در عرصه تولید، آینده و توسعه کشور را پایه ریزی می کنند تاکید کرد: در افتتاح پروژه های منطقه ازاد انزلی مشاهده شده که برخی از این تولید کنندگان، پیش از این واردکننده بودند و این تغییر رویکرد از سوی سرمایه گذاران ارزشمند است.

بانک یادآور شد: دست سرمایه گذارانی که علاوه بر تأمین نیازهای داخلی به دنبال صادرات ملی هستند، به گرمی می فشاریم و باید برای سرمایه گذار تولیدی، فرش قرمز پهن کرد.

وی با ارزیابی نقش مجتمع بندری کاسپین در  زمینه توسعه همه جانبه اقتصادی و مراودات بین المللی کشور تاکید کرد : کریدور چین، قزاقستان، ایران، فرصت بسیار مهمی جهت ترانزیت کالا به کشورهای اروپایی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و استاندار گیلان ۵۳ پروژه عمران شهری ، روستایی، اقتصادی، گردشگری و طرح های اشتغالزایی با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم برای ۸۹۱ نفر در منطقه آزاد انزلی افتتاح و به بهره برداری رسید.

۷۴۷۱/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =