آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان امام برای تحقق اقتصاد مقاومتی همکاری می کنند

مشهد- ایرنا- آستان قدس رضوی با امضای تفاهم نامه ای همکاری مشترک خود با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام راحل را در خصوص تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب و حمایت از اقدام های دانش بنیان آغاز کرد.

به گزارش روز پنجشنبه آستان قدس رضوی قائم مقام این آستان روز پنجشنبه در این باره گفت: این تفاهم‌نامه در راستای تحقق تدابیر ارزشمند مقام معظم رهبری در سال رونق تولید و به منظور هم افزایی و جلوگیری از همپوشانی فعالیت های دو نهاد آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و اقدامات دانش بنیان منعقد شده است.

مصطفی خاکسار قهرودی افزود: این تفاهم‌ نامه با اعتباری سه ساله در چهار ماده و دو نسخه تنظیم شده که اجرای آن برای دو طرف اجباری است.

وی اضافه کرد: انتقال و تبادل تجربه، تعریف و اجرای پروژه‌های پژوهشی مشترک، سرمایه گذاری مشترک در موضوعات دارای اولویت، تشکیل زنجیره‌های تأمین مشترک، تجمیع خرید و فروش محصولات و همکاری در بازاریابی، استفاده از زیرساخت‌ های یکدیگر برای انجام فعالیت‌ های اقتصادی، تخصیص منابع مشترک یا ترکیب ظرفیت‌ها در برنامه‌های پیشرفت منطقه‌ای و همکاری و مشارکت در اجرای پروژه‌ ها و برنامه ها در حوزه‌ های مختلف از موضوعات مندرج در این تفاهم نامه است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: به منظور تحقق اهداف و مفاد تفاهم‌ نامه مزبور، سازمان اقتصادی رضوی به نمایندگی از آستان قدس رضوی و معاونت برنامه ریزی و توسعه اقتصادی به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) وظیفه هماهنگی‌ های لازم و پیگیری امور را برعهده دارند.

خاکسار قهرودی افزود: نمایندگان در نشست‌ های ماهانه موارد قابل انطباق با این تفاهم‌ نامه را بررسی و با ایجاد کارگروه‌ های تخصصی و با استفاده از ساختارهای مناسب، فرایند انجام تعهدات طرفین را بررسی می کنند و گزارش روند پیشرفت امور و چالش‌ های احتمالی را ارائه خواهند کرد و  مسئولان حوزه‌ های مشترک از طرفین می‌ توانند در خصوص برنامه‌ ها و پروژه‌ های مورد نظر مطالعه، بررسی، هماهنگی و پیگیری‌ های اجرایی برای دستیابی به راهکارهای لازم را انجام دهند.

۷۴۸۹/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =