۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۳
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83457450
۰ نفر

برچسب‌ها

استفاده از محصولات تولید داخل سیاست دولت است

خمین - ایرنا - وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : استفاده از محصولات تولید داخل سیاست دولت است و مقام معظم رهبری نیز بر این مهم تاکید ویژه دارند.

به گزارش ایرنا، «رضا رحمانی» عصر روز پنجشنبه همزمان با ششمین روز از هفته دولت در حاشیه بهره برداری از طرح های صنعتی شهرستان دلیجان در استان مرکزی افزود: دولت حمایت قاطع از تولیدکنندگان ایرانی دارد و ممنوعیت و محدودیت واردات برای بسیاری از کالاها که توان تولید آن در کشور وجود دارد،  اعمال شده است.
وی ادامه داد:  واردات ۵۳۰ کد تعرفه ممنوع شده است چرا که در داخل کشور به مقدار مورد نیاز تولید می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: سیاست هایی برای هزینه بر شدن واردات کالا اعمال شده و در صورتیکه افزایش عوارض از صادرات جلوگیری نکند شیوه های سختگیرانه تری اجرایی می شود.
رحمانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که بیشتر مشکلات واحدهای تولیدی هپکو و آذرآب به دلیل ضعف مدیریت این واحدها است، گفت: مهلت یک هفته ای به سهامداران  این واحدهای تولیدی برای انتصاب مدیرعامل جدید داده می شود.

وی  ادامه داد:  نشست ارزیابی مشکلات واحدهای آذرآب و هپکو به زودی با حضور مقامات ذیربط کشوری و استانی تشکیل می شود تا این واحدها با وضعیت مناسبی به چرخه تولید برگردند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد:  مشکلات واحدهای تولیدی هپکو و آذرآب حاد نیست و وزارت راه و شهرسازی  و شهرداری با خرید محصولات آن ها می توانند کمک بزرگی به این واحدهای تولیدی کنند.
رحمانی گفت: استان مرکزی ظرفیت های خوبی به ویژه در حوزه معادن سنگ دارد که می تواند در اشتغال و رونق اقتصادی کشور تاثیرگذار باشد.

در ششمین روز از هفته دولت عصر پنج شنبه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محلات از طرح توسعه شرکت صنایع سنگ سنگستان  بهره برداری شد.
این واحد در زمینی به وسعت ۲۰ هکتار و با سرمایه گذاری  ارزی  ۱۲ میلیون یوروی و  سرمایه ریالی ۱۰۰ هزار میلیارد ریال ایجاد شده است.
در این شرکت انواع سنگ تزیینی  مرمریت، تراورتن با ظرفیت اسمی تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع و شش هزار تن احجام سنگین تولید می شود.
این واحد معدنی ۲۰ فرصت شغلی مستقیم و یک هزار شغل  غیر مستقیم ایجاد کرده است.
بازدید از واحد تولیدی تولید کاغذ از سنگ در محلات و آغاز عملیات اجرایی دار القرآن نیم ور محلات از دیگر برنامه های وزیر صنعت ، معدن و تجارت به استان مرکزی بود.

طرح توسعه واحد تولیدی الیاف  دلیجان نیز امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.
این واحد تولیدی  در زمینی به وسعت  ۵۰ هزار مترمربع با زیربنای هشت هزار متر مربع  و سرمایه گذاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال  توسط بخش خصوصی ایجاد شده است.
ظرفیت اسمی تولید سالانه این واحد ۲۵ هزار تن  انواع الیاف است و با آغاز به کار آن  ۹۰  اشتغال مستقیم و ۲۵۰ فرصت شغلی غیر مستفیم ایجاد شده است.
عملیات اجرایی مرحله دوم قیر اسپادانا  نیز در جریان سفر یک روزه  وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینی به وسعت  ۱۷ هزار مترمربع  با پنج هزار زیربنا  و سرمایه گذاری پنج میلیون دلار در دلیجان آغاز شد.
این واحد تولیدی انواع روغن ها با تولید ۱۵۰ هزار تن در سال را تولید خواهد کرد و  ۱۵۰ اشتغال مستفیم و ۴۰۰  فرصت شغلی غیر مستقیم  ایجاد می کند.

بازدید از سه واحد صنعتی در خمین و شرکت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در اراک از دیگر برنامه های این سفر بود.

استان مرکزی ۲ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد.

۳۰۹۹/۶۰۱۳/

اخبار مرتبط