عباس:آمریکا کمکی به تحقق صلح و امنیت در منطقه نمی‌کند

تهران – ایرنا - «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز پنجشنبه در کنفرانس خبری مشترک با «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان در برلین گفت: آمریکا کمکی به تحقق صلح و امنیت در منطقه ما نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، عباس افزود: دولت آمریکا موضوع قدس، آوارگان، مرزها، شهرک سازی ها و امنیت را از روی میز مذاکرات برداشت و این موضوعات را با اقداماتی در تناقض با قوانین بین المللی و قطعنامه های بین المللی جایگزین کرد.

رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین همچنین خواستار انجام مذاکرات صلح تحت نظر جامعه جهانی و بر اساس پیشنهادهای شورای امنیت شد.

وی همچنین از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا کشور فلسطینی را به رسمیت بشناسند و از حق ملت ها در تعیین سرنوشتشان و پایان اشغالگری اسرائیل حمایت کنند.

عباس در ادامه تاکید کرد که به رسمیت شناختن کشور فلسطینی هرگز در تناقض با مذاکرات نیست.

این مقام فلسطینی همچنین گفت که به تلاش خود برای ایجاد وحدت و یکپارچگی میان گروه های فلسطینی و تحقق آشتی ملی و انجام انتخابات آزاد و سالم ادامه خواهیم داد.

دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا دسامبر ۲۰۱۷ (آذر/ دیماه ۹۶) در اقدامی کاملاً غیر قانونی و در تعارض با قطعنامه های سازمان ملل متحد و شورای امنیت، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و سفارت این کشور را از تل‌آویو به این شهر منتقل کرد.

همچنین طرح های رژیم صهیونیستی برای توسعه شهرک سازی در مناطق اشغالی فلسطین از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ شدت و سرعت بیشتری گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =