۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۹
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83457302
۰ نفر

برچسب‌ها

دستاوردهای انقلاب برای آینده سازان تبیین شود

کرج - ایرنا - رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی ، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای پیشگیری از شکاف بین نسل های انقلاب ضروری دانست.

محمد جواد کولیوند روز پنجشنبه در نشست تخصصی با فرهنگیان البرز اظهارداشت: بیان دستاوردهای انقلاب در قالب کارنامه چهل سالگی نظام برای دانش آموزان می تواند از شکاف و انقطاع فرهنگی این نسل با نسل‎ های انقلاب و دفاع مقدس جلوگیری ‎کند.

کودکان و نوجوانان می توانند عامل بسیار تاثیر گذاری برای انتقال آرمان‌ های انقلاب اسلامی به نسل‌های بعد از خود باشند.

وی یادآورشد: از آنجا که کودکان و نوجوانان به عنوان سرمایه‌ های آینده انقلاب اسلامی از فطرتی پاک و خداجو برخوردارند در صورت پرورش صحیح می ‌توانند کشور را در برابر همه تهدیدهای دشمنان زورگو بیمه کنند.

نماینده مردم کرج، اشتهارد، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی در ادامه به دستاوردهای علمی ایران در چهل سال گذشته در کشور اشاره کرد و افزود: رشد ایران در توسعه علوم پژشکی قابل تحسین است زیرا امروز کشور در این بخش جزء پنج کشور جهان قرار دارد.

کولیوند بیان داشت: ایران در زمینه  دانش پزشکی، صنعت، مخابرات، برق، آب و فاضلاب و ... رشد قابل توجه و بی نظیری داشته است.

وی با بیان اینکه برای گسترش دامنه برنامه های فرهنگی و اقتصادی باید از جزیره ای عمل کردن پرهیز کرد، یادآورشد: برای رشد کمی و کیفی برنامه های این ۲ بخش مهم باید از خرد جمعی استفاده کرد.

کولیوند گفت: یکی ازدغدغه های اصلی جامعه را فرهنگ و معیشت اقتصادی تشکیل می دهد که رهبر معظم انقلاب همواره در فرمایشاتشان از این ۲ دغدغه مهم در کشور سخن می گویند به گونه ای که ۱۳ سال است که هر سال شعار سال را به نام اقتصاد انتخاب می کنند.

رئیس کمیسیون امور داخلی شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس قوی نیاز به داشتن نماینده های  قوی در خانه ملت دارد تا بتواند به دغدغه های جامعه با همراهی دولت پاسخ دهد.

کولیوند در بخش دیگری از سخنانش به فرآیند انتصاب مدیران در دستگاهای اجرایی اشاره کرد و یادآورشد: انتقاد از مدیران در دستگاههای اجرایی تخصصی کمتر است اما در دستگاه مهمی چون آموزش و پرورش باید جریانات سیاسی کم رنگ تر باشد زیرا کار این نهاد مهم فرهنگی تعلیم و تربیت است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج نیز در این نشست از نقش مهم آموزش و پرورش در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی سخن گفت و خاطرنشان کرد: برای فرهنگ سازی در جامعه باید به آموزش و پرورش به ویژه فرهنگیان و رفع دغدغه های آنان اهمیت داده شود.

فریده بزنی بیرانوند اظهارداشت: در تبیین دستاوردهای انقلاب به نسل نو در قالب گام دوم انقلاب،  فرهنگیان مسئولیت مهمی بر دوش دارند که لازم است در سال تحصیلی آینده دراین حوزه گام های خلاقانه بردارند.

وی یادآورشد: حضور فرهنگیان در مناسبت های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ملی قابل تقدیر است لذا در ترویج فرهنگ و نهادینه کردن فرهنگ انقلابی جایگاه ویژه ای دارند.

 بزنی بیراوند ادامه داد: در توسعه فعالیت های فرهنگی و اقتصادی نباید دیدگاه سیاسی داشته باشیم زیرا این دو محور از نیازهای ضروری کشور است که همواره رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید می کنند.

در این نشست فرهنگیان البرز به بیان دیدگاه های خود در زمینه چگونگی رفع مشکلات استان البرز به ویژه در حوزه آموزش و پرورش پرداختند و همچنین بر انتخاب مدیران شایسته و کارآمد برای مدیریت دستگاه های اجرایی تاکید کردند.

استان البرز ۵۰ هزار معلم شاغل و بازنشسته  و ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =