بخش خصوصی برای احداث هتل ۵ ستاره در شهرکرد اعلام آمادگی کرد

شهرکرد- ایرنا- با اعلام آمادگی سرمایه‌گذار بخش خصوصی و همکاری دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری به زودی فرایند احداث یک هتل ۵ ستاره با کاربری گردشگری تفریحی در شهرکرد آغاز می‌شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه در نشستی که به منظور تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری یک شرکت بخش خصوصی با حضور نماینده این شرکت برگزار شد، اظهار داشت: این استان به واسطه موقعیت جغرافیایی مناسب و قرار گرفتن بین دو استان بزرگ کشور می‌تواند مقصد مهمی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشد.

وی ادامه داد: علاوه‌ بر این ، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیاری به ویژه در حوزه گردشگری، کشاورزی و دامپروری دارد که کمتر مورد توجه قرار گرفته و بخش خصوصی می‌تواند با بهره‌گیری از این ظرفیت هم سودآوری خوبی داشته باشد و هم به رونق اقتصادی و اشتغال منطقه کمک کند.

عباسی با ابراز امیدواری نسبت به آینده سرمایه‌گذاری در این استان، تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری یکی از مطمئن‌ترین استان‌های کشور برای سرمایه‌گذاری است چراکه استان‌های همجوار به لحاظ سرمایه‌گذاری و جمعیت گردشگران اشباع شده و این استان ظرفیت‌های جدیدی را در اختیار بخش خصوصی قرار می‎دهد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این استان تا پایان دولت دوازدهم به شیکه ریلی کشور متصل می‌شود، اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در این استان وجود دارد و توسعه راه‌های این استان می‌تواند در این خصوص امتیاز خوبی به شمار آید.

عباسی ادامه داد: برای جذب سرمایه‌گذاری آمادگی کامل در استان وجود دارد و به دستگاه‌های اجرایی استان تکلیف شده‌ است تا با دوری از کاغذبازی‌های اداری روند جذب سرمایه‌گذار را تسهیل و پروسه زمانی آن را به کوتاه‌ترین زمان کاهش دهند.

معاون گردشگری شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران؛ متقاضی ایجاد هتل ۵ ستاره در شهرکرد نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های بالا و موقعیت مناسب چهارمحال و بختیاری در حوزه گردشگری اظهار داشت: این شرکت علاقمند به فعالیت‌های گردشگری در این استان و به ویژه در حوزه هتلینگ است.

پژمان رضایی افزود: این شرکت تاکنون در طرح ملی و بین المللی فعالیت‌های بسیاری در حوزه گردشگری و همچنین فعالیت‌های عمرانی داشته است و چنانچه زمینه حضور این شرکت در چهارمحال و بختیاری فراهم شود می‌تواند در بخش گردشگری تحولاتی را شکل دهد.

به گزارش ایرنا، به تازگی نیز با اعلام آمادگی یک سرمایه گذاری بخش خصوصی، فرایند ایجاد شهرک تولید کفش در این استان در حال پیگیری است.

همچنین در حوزه سرمایه‌گذار خارجی نیز طی سال‌های گذشته ۶ طرح بزرگ صنعتی با حدود ۵۲ میلیارد ریال سرمایه ثابت با حضور سرمایه‌گذاران خارجی در استان راه‌اندازی شده است.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =