بخش مغز و اعصاب بیمارستان امام (ره) آمل افتتاح شد

ساری - ایرنا - بخش مغز و اعصاب و کلنیک تخصصی سرطان پستان ( برست ) بیمارستان امام خمینی(ره) آمل روز پنجشنبه همزمان با ششمین روز از هفته دولت افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بخش مغز و اعصاب و کیلنیک تخصصی سرطان پستان با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال با حضور مسئولان استان و شهرستانی افتتاح شد.

رییس بیمارستان امام هم در حاشیه افتتاح این طرح از خرید دستگاه های آنژیوگرافی برای این مرکز خبر داد و گفت که  پس از پایان عملیات اجرایی بهسازی فضای فیزیکی ساختمانی در کمترین زمان ممکن این دستگاه نصب و راه اندازی می شود و با راه اندازی این دستگاه آنژیوگرافی می توانیم به همزمان خدمات آنژیوی عروق مغزی را نیز انجام دهیم.

بیمارستان امام چهارمین بیمارستان دولتی آمل است که در زمینی به مساحت ٤٦ هزار متر مربع با زیر بنای ٢٠ هزار متر در سه طبقه ساخته شد .

 عملیات ساخت این بیمارستان در سال ٨٦ با اعتباری بالغ بر ٤٣ میلیارد تومان آغاز شد و درسال ٩٤ در دوره دولت تدبیر و امید عملیات ساخت آن به پایان رسید.

طرح ساخت این بیمارستان که با ظرفیت ٢١٧ تختخواب آغاز شد ، هم اکنون با استقرار بیش از ١٠٠ تخت  بستری در بخش های سی سی یو، اورژانس، اتاق های عمل، سی تی اسکن، درمانگاه داخلی و قلب ، جراحی ،عفونی  و مغز و اعصاب فعال است و به گفته مسئولان بیمارستان طرح توسعه آن همچنان ادامه دارد.

شهرستان آمل با جمعیت بیش از ۴۰۰ هزار نفری سومین شهرستان پر جمعیت استان و همچنین نزدیک ترین راه ارتباطی به پایتخت کشور است. 

آمل یکی از اصلی ترین راه ورود گردشگران از سراسر کشور به مازندران هست و به دلیل حوادث متعدد جاده ای و همچنین ارائه خدمات پزشکی به شهرها و شهرستان ها اطراف، یکی از اصلی ترین اولویت های دولت و وزارت بهداشت برای توسعه و کیفیت بخشی پزشکی بوده است .

آمل در حال حاضر دارای پنج مجموعه بیمارستانی است که شامل یک بیمارستان خصوصی و چهار بیمارستان دولتی می باشد.

۹۹۱۹/۱۶۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =