۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۴
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83457096
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۲۱ درصدی خرید تضمینی گندم در خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - ۱۲ هزار و ۱۹۷ تن گندم از آغاز فصل برداشت گندم تاکنون به صورت تضمینی از کشاورزان استان خراسان جنوبی خریداری شده که نسبت به سال قبل ۲۱ درصد افزایش یافته است.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۸۷ درصد مطالبات این کشاورزان به مبلغ ۱۸۲ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال پرداخت شده است.

مجید اسداللهی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشاورزان و بهره‌برداران خراسان جنوبی تاکنون ۲ هزار و ۷۰۱ محموله گندم را به مراکز جمع‌آوری خرید تضمینی این محصول در استان تحویل داده‌اند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۹ مرکز خرید تضمینی گندم در استان فعال است که جهاد کشاورزی استان پیش بینی کرده امسال ۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شود.

وی یادآور شد: قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در مراکز خرید یک هزار و ۷۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: روز گذشته جشن شکرگزاری عناب در یکی از مراکز جمع‌آوری گندم کشاورزان شهرستان خوسف در بخش ماژان برگزار شد که در این مراسم از سه شرکت تعاونی روستایی قدس زیرکوه، شرکت تعاونی بهمن چاهداشی نهبندان و شرکت تعاونی مالک اشتر خوسف تجلیل شد.

وی پیش تر گفته بود: تمام عملیات تحویل‌گیری گندم از کشاورزان و رانندگان از قبیل نمونه برداری، توزین، تعیین آفت و تخلیه گندم‌های تحویلی رایگان بوده و از این بابت هیچ‌گونه وجهی دریافت نمی‌شود.

یک هزار و ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت گندم است که پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۶۴ هزار تن محصول از این اراضی برداشت شود.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها