استقرار سند تحول بنیادین آموزش وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی کشور است

تهران-ایرنا-وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با بیان این که سند تحول بنیادین آموزش محصول دانش تمامی کارشناسان و اندیشمندان این عرصه است؛ گفت: هر یک از دستگاه های اجرایی کشور به منظور استقرار این مهم باید تلاش کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ محسن حاجی میرزایی گفت: تمامی کسانی که با نظام آموزش و پرورش نظیر خانواده ها، معلمان، مدیران و جامعه ایران ارتباط دارند؛ از آسیب های جدی نظام آموزش و پرورش اطلاع دارند.

وی افزود: این آسیب ها کارآیی و اثر بخشی تعلیم و تربیت کشور را تحت تاثیر قرار و آن را از دست یابی به اهداف اساسی دور کرده است.

حاجی میرزایی ادامه داد: معلم، محتوای آموزشی، فضای آموزشی، فرآیند تعلیم و تربیت، برنامه ریزی درسی و... جامعه را به اهداف پیش بینی شده تعلیم و تربیت نمی رساند.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با بیان این که این مساله علاقه مندان نظام تعلیم و تربیت کشور را به تهیه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور واداشت؛ تصریح کرد:

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش محصول تجربیات دهه های پیشین، مطالعات تطبیقی کشورهای موفق و همچنین تجربیات آن‌ها است.

وی همچنین با اشاره به این مهم ‌که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش محصول نگرش به آینده است؛ افزود: این سند با درک و پیش بینی از وضعیت آینده کشور تدوین شده است.

حاجی میرزایی ادامه داد: به اعتقاد برخی از اندیشمندان داشتن ایده خوب یک چهارم کار و سه چهارم باقی مانده مربوط به استقرار آن ایده خوب است و امروز سند تحول به آن هسته سخت رسیده است.

حاجی میرزایی تاکید کرد: این هسته سخت است که باید آموزش و پرورش را گسترش دهد. بین آموزش و پرورش و همه شئونات حیاتی جامعه پیوند برقرار کند. هسته ای که باید بین نظام تعلیم و تربیت و توسعه کشور آشتی برقرار کند.

وزیر پیشنهادی دولت افزود: آموزش و پرورش باید با نظام فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور ارتباط برقرار کند و این مهم نیازمند مشارکت همه در استقرار آن ایده است.

 وی تاکید کرد: آموزش و پرورش برای اسقرار سند تحول به کمک همگان نیاز دارد یا به تعبیر بهتر همه بخش های کشور برای دست یابی به اهداف تعیین شده خود به تحول آموزش و پرورش نیاز دارند و این یک نیاز متقابل است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه دستگاه ها نمی توانند بدون کمک آموزش و پرورش توفیق پایدار حاصل کنند، گفت: هر توفیق پایداری از ذهن انسان ها آغاز و از شیوه تربیت آنان ناشی می شود بنابراین همه باید در این زمینه تلاش کنند.

وی افزود: به دلیل موقعیتم در ۶ سال اخیر و حضور در همه جلسات و برقراری ارتباط تنگاتنگ با همه اعضای دولت و در معرض پیشنهادات، و بحث ها و چالش ها قرار گرفتن در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ، این امکان را دارم که این پیوند را در جهت تحقق این سند برقرار کنم.

حاجی میرزایی افزود: اعضای دولت این امید را داده اند که همراه بنده برای تحقق این سند مهم و مبارک باشند. امیدوارم بتوانم از این پتانسیل برای به خدمت گرفتن ظرفیت دولت در جهت تحقق و استقرار این سند که به اعتقاد من الگویی برای همه کشورهای اسلامی است؛ بهره برداری کنم.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha