۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۹
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83457059
۱ نفر

برچسب‌ها

۵۴ متکدی در مهاباد جمع‌آوری شدند

مهاباد- ایرنا- معاون خدمات شهری شهرداری مهاباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۴ متکدی و کارتن‌خواب از سطح این شهر جمع‌آوری و ساماندهی شدند.

حسن گیته روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه وجود متکدی در مهاباد چهره این شهر فرهنگی را زشت کرده است، افزود: ۲۳ نفر از متکدیان جمع‌آوری شده مرد و ۳۱ نفر آنان نیز زن هستند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر متکدیان از شهرهای اطراف به مهاباد آمده و اقدام به تکدی‌گری می‌کنند اظهار داشت: ۳۴ نفر از مجموع متکدیان جمع‌آوری شده را افراد غیربومی تشکیل می‌دهند. 

وی اظهار داشت: متکدیان پس از جمع‌آوری در مکانی موقت نگهداری و سپس با تهیه بانک اطلاعاتی از آنان ضمن دریافت تعهد برای گدایی نکردن تحویل خانواده‌ها و شهرهای خود می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری مهاباد گفت: ۱۸ نفر از متکدیان جمع‌آوری شده تحت پوشش اداره بهزیستی و ۱۷ نفر آنان نیز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) بودند.

وی با بیان اینکه طرح جمع‌آوری متکدیان بطور مرتب در طول سال اجرا می‌شود، تاکید کرد: روزانه یک گروه سه نفره به همراه یک دستگاه خودرو مخصوص جمع‌آوری متکدیان در سطح شهر وظیفه جمع‌آوری این افراد را بر عهده دارند.

گیته، ریشه‌کنی این آسیب اجتماعی را مستلزم فرهنگ‌سازی برای کمک نکردن مردم به متکدیان دانست و عنوان کرد: شهروندان باید کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را از طریق ارگان‌های دولتی و نهادهای مردمی مورد اعتماد به دست نیازمندان و افراد بی بضاعت برسانند.

وی به شهروندان توصیه کرد در صورت مواجه با هر نوع تکدی‌گری در سطح شهر مراتب را از طریق سامانه ۱۳۷ به شهرداری گزارش دهند.

شهر ۱۶۶ هزار نفری مهاباد دارای ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع مساحت بوده و از سال ۱۳۰۶ بلدیه یا شهرداری در آن راه اندازی شده است.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha