۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 1029
کد خبر: 83457008
۰ نفر

برچسب‌ها

روحانیت مرجعیت فکری، اعتقادی و هدایت جامعه را عهده دار است

اراک - ایرنا - رئیس دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: روحانیت در برهه های مختلف زمانی و مکانی همواره مرجعیت فکری، اعتقادی و هدایت جامعه را بر عهده داشته است.

حجت الاسلام « علی سعیدی» روز پنجشنبه در آیین اجلاسیه ۱۱۰ شهید طلبه استان مرکزی در شهرستان محلات افزود: روحانیت برای پیشتازی در عرصه های مختلف جامعه نیازمند الزامات و اقتضائاتی است که بدون توجه به این مولفه ها نمی تواند کارساز ظاهر شود.

وی ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، استکبار به دنبال انزوای امام راحل بود اما امام عظیم الشان با یک سخنرانی و بیانیه همواره حقانیت اسلام ناب محمدی را به منصه ظهور می رساند.

رئیس دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی کل قوا افزود: در تاریخ همواره پیشتازی علما و روحانیون در جریان های مختلف از جمله نهضت تنباکو، مشروطه و ملی شدن صنعت نفت غیر قابل کتمان است.

حجت الاسلام سعیدی تصریح کرد: زمان شناسی یکی از مولفه های اثربخش در پیشتازی علما و روحانیون است و در واقع کسی که آگاه به زمان باشد، از شبیخون به دور است.

وی عنوان کرد: عصر جاهلی با دوران رهبری رسول الله وجه تمایزهای بسیاری داشت و عصر حاضر نیز با ۳۰ سال پیش کشور قابل مقایسه نیست و اگر آگاهی به شرایط زمان و مکانی تضعیف شود، دشمنان فرصت توطئه گری بیشتری پیدا می کنند.

رئیس دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی کل قوا ادامه داد: باید سیره و فرهنگ امام راحل و مقام معظم رهبری را در شرایط کنونی سرلوحه امور قرار داد تا بتوان کشور را از گزند توطئه های شوم رهانید.

حجت الاسلام سعیدی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران با مولفه های معنوی خود ارکان دیگر نظام های دنیا را به لرزه درآورد و در جریان هشت سال جنگ تحمیلی حتی یک  وجب از خاک کشور  به دست دشمن نیفتاد.

وی بیان کرد:  ۳۰ سال اخیر کشور با طوفان های شوم و توطئه های متعددی مواجه بوده و رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری در کنار حمایت مردم، کشور را حفظ کرده است.

رئیس دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی کل قوا گفت:  میراث امام راحل امروز حفظ شده و انقلاب در اوج قدرت و عظمت قرار دارد.

وی با اشاره به انتقال مفاهیم ارزشی انقلاب به آن سوی مرزهای کشور، تصریح کرد: مدافعان حرم در سوریه به دنبال احقاق حق و تثبیت جبهه مقاومت هستند و دفاع از حرم اهل بیت و دفع چهره های اشرار عصر حاضر (داعش) از جمله اهداف حضور مدافعان حرم در جبهه های مقاومت است.

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی جولانگاه دشمنان است و باید در این فضا مراقب بود تا توطئه های دشمنان را بتوان خنثی کرد.

وی گفت: استکبار به دنبال تضعیف استقلال فکری، قدرت انرژی، قدرت منطقه ای و جلوگیری از نفوذ معنوی انقلاب اسلامی در اقصی نقاط جهان است و جمهوری اسلامی ایران همواره توانسته قله های رفیع سربلندی را از آن خود کند.

رئیس دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی کل قوا بیان کرد: راهبرد کشور در مقابل توطئه گران و دشمنان انقلاباسلامی، راهبرد مقاومت است و  استراتژی نظام در این عرصه نه تسلیم است و نه جنگ، بلکه مقاومت فعال در همه عرصه ها است.

وی اضافه کرد: جریان شناسی باید از سوی مرجعیت فکری و معنوی جامعه از جمله علما و روحانیون بیش از پیش مورد عنایت قرار گیرد تا فرصت توطئه گری از دشمنان گرفته شود.

حجت الاسلام سعیدی، با اشاره به ویژگی های شخصیتی شهید محلاتی افزود: شهید محلاتی از مبازران و دلسوزان نظام و انقلاب بود که اخلاص، ایثارگری، زمان شناسی و دلبستگی به آرمان های نظام همواره در ایشان قابل مشاهده بود.

در ادامه این آیین پیام حضرت آیت الله نوری همدانی  توسط رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی قرائت شد.

مداحی و مرثیه سرایی، تشییع پیکر پاک شهید گمنام و روایتگری از دیگر برنامه های جنبی اجلاسیه ۱۱۰ شهید طلبه استان مرکزی بود.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.

۶۹۹۱/۳۰۷۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =