عبور از پیچ و خم‌ها با ابزار وحدت امکان‌پذیر است

بیرجند - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی گفت: امید به داخل، توجه به جوانان و ارکان نظام در ترسیم عبور از پیچ و خم‌ها فقط با ابزار وحدت امکان‌پذیر است.

محمد حسینی روز پنجشنبه در مراسم روز نهبندان و گرامیداشت هفتم شهریور سالروز سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شهرستان در سال ۱۳۷۸، با اشاره به شرایط خاص کشور و اقدامات خصمانه و ناجوانمردانه دشمنان گفت: هرچه ما با اقتدار جلوتر می‌رویم توطئه‌های دشمن هم پیچیده‌تر و سریعتر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز در کشور نوع نگاه رهبری تاکید و توجه به داخل است افزود: امروز نمی‌توانیم در این پیکره واحد ملت سخنانی را بیان کنیم یا اقدامی انجام دهیم که تداعی‌کننده تفرقه باشد و در مقابل همه قدرت‌هایی که مقاومت کردیم، این مسیر را ادامه دهیم.

معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: باید با کسانی که دست در جیب مردم می‌کنند، برخورد قاطع شود اما نباید با آن ابزاری برخورد شود.

وی تاکید بر اینکه امروز جامعه به شدت نیازمند وحدت است گفت: اگر  کشور آسیب ببیند، دشمنان قسم خورده مملکت نه به چپ نه به راست نه به شیعه و سنی بلکه به تمام کشور آسیب می‌زنند چون کینه ۴۰ ساله دارند.

حسینی اظهار داشت: آنها زمانی که خاورمیانه جدید را طراحی کردند ما انقلاب کردیم و طبیعی است که اگر فرصت پیدا کنند به کم قانع نخواهند شد.

وی گفت: امروز کشور در اوج قدرت قرار دارد و با وجود همه مشکلات اگر فروش نفت داریم کم یا زیاد با همین شرایط توسعه کشور ادامه دارد.

وی به پروژه‌های هفته دولت با وجود تحریم‌ها اشاره و اظهار داشت: دشمن تلاش دارد با تحریم بین مردم و حاکمیت فاصله ایجاد کند اما دستگاه‌ها مشغول کار بوده و با مردم وحدت دارند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه آنچه ما را تهدید می‌کند غفلت ماست که باید به آن بپردازیم گفت: باید با تعقل گفتمان داشته باشیم و مبادا از روی احساس سخنی را جاری کنیم که برای نظام، مردم و اسلام هزینه درست کنیم.

وی یادآور شد: اینکه همدیگر را نصحیت کنیم به معنای نبود انتقاد نیست اما گفتمان انقلاب نباید دشمن خوشحال‌کن باشد و در میدان دشمن بازی کنیم.

حسینی گفت: ما مخالف نقد نیستیم اما طرح نقایص و مشکلات باید مثل تذکر دادن در یک خانواده باشد و اعضای یک خانواده مشکلات را در بیرون فریاد نمی‌زنند بنابراین مهم این است چگونه رفتار کنیم که دشمن سوءاستفاده نکند.

وی افزود: در استان خراسان جنوبی با حضور استاندار فرهیخته و با تدبیر فضای تلاش و کار خوبی فراهم شده و با نفوذی که در سطح کلان کشور دارند، فضای سرمایه گذاری، اشتغال و توسعه را در استان ایجاد کرده‌اند که همه باید کمک کنیم.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: تلاش‌هایی در راستای زیرساخت‌های استان و شهرستان‌ها در حال انجام است که با انجام آنها فرصت سرمایه‌گذاری نیز فراهم خواهد شد.

وی تاکید کرد: فرهنگ اخلاق‌مدارانه دینی باید در زندگی همه ما به صورت عملی مشاهده شود.

حسینی با بیان اینکه تمامی کسانی که در کشور خدمت می‌کنند جزو دولت محسوب می‌شوند افزود: مقام معظم رهبری در سفر به نهبندان با تذکر جدی، جهت پیگیری را مشخص کردند و دستورات اجرایی در آن مقطع صادر شد.

وی گفت: در برنامه‌های کلان کشوری یا استانی باید شهرستان مرزی نهبندان تا رسیدن به شاخص‌های نسبتا برخوردار مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی بیان کرد: طرح توسعه نهبندان سال ۸۱ به این دلیل از سوی دولت تصویب شد چون این منطقه عقب‌افتادگی‌های تاریخی دارد و به روال معمول نمی‌توانیم در این زمینه جهش ببینیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی گفت: استاندار هم با نگاه خاصی به نهبندان در این حوزه برنامه دارند که باید این برنامه‌ها در مسیر خاص خود جداگانه به آن پرداخته شود.

وی افزود: وجه تمایز سفر مقام معظم رهبری به نهبندان نوع گفتمان با مردم این شهر بود و ایشان پیامی را به خادمان مردم دادند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی شهریور سال ۱۳۷۸ به بیرجند و نهبندان در جنوب خراسان بزرگ سفر کردند.

ایشان در اجتماع پرشور مردم نهبندان گفتند: «من با آمدن به نهبندان می‌خواهم توجه مسئولین را به این منطقه و مناطقی از  این قبیل به طور کامل جلب کنم».

خراسان جنوبی سال ۱۳۸۳ از تفکیک خراسان بزرگ به سه استان تاسیس شد و اکنون ۱۱ شهرستان به مرکزیت بیرجند دارد.

شهرستان مرزی نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی است.

 معاون استاندار خراسان جنوبی همچنین از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های شهرستان نهبندان بازدید کرد.

۹۸۹۳*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =