۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۰
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83456981
۱ نفر

برچسب‌ها

عامل سه فقره قتل در شهرستان دشتی دستگیر شد

بوشهر- ایرنا- فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: مجرم سابقه‌داری که در۲ ماه گذشته ۲ راننده مسافرکش و یک نوجوان خورموجی را به قتل رسانده بود به همراه همدست او شناسایی و دستگیر شدند.

سردار خلیل واعظی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی وقوع سه فقره قتل در شهرستان دشتی با تلاش‌های گسترده تیم عملیات جرایم جنایی پلیس آگاهی استان و شهرستان دشتی فرد سابقه دار ۳۶ ساله به‌عنوان مظنون اصلی به همراه همدستش شناسایی و شب گذشته دستگیر شدند.

وی بیان کرد: عصر سومین روز تیرماه این متهم خودرو پژویی را از خروجی شهر بوشهر به مقصد شهر دیر دربست کرایه و از پشت راننده را با شلیک اسلحه به قتل رسانده و خودرو را سرقت می کند و ۲ روز بعد خودرو سرقت شده را  به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به فروش می‌رسان.

واعظی ادامه داد: در آخرین روز مرداد ماه جسدی در حالی که با اسلحه به قتل رسیده بود در زمین‌های کشاورزی اطراف شهر خورموج کشف شد.

وی عنوان کرد: با حضور پلیس و تحقیق کارآگاهان مشخص شد بین این قتل و قتل تیرماه شباهت‌هایی در نوع و شیوه عمل قاتل یا قاتلان وجود دارد و این فرضیه که عامل هر دو قتل ممکن است یک نفر باشد تقویت شد.
 وی اظهار داشت: پنج روز  پس از این حادثه یک تماس با مرکز ۱۱۰ و درخواست نیاز فوریت‌های پلیسی در یک مجتمع مسکونی در شهر خورموج منجر به حضور پلیس در محل و مشخص شد نوجوان ۱۳ ساله خفه و سپس با ضربه‌ها چاقو به قتل رسیده و قاتل نیز متواری شده است.

واعظی ادامه داد: با حضور کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی و انجام تحقیقات میدانی مجرم سابقه‌دار ۳۶ ساله به عنوان مظنون قتل  شناسایی و در مخفیگاهش در شهر "کاکی" دستگیر شد.
 و ی تصریح کرد: این متهم  علاوه بر انجام سه فقره قتل به علت سرقت و مسائل مالی از همدستی فرد سابقه دار دیگری در قتل دوم خبر داد که وی نیز  شناسایی و دستگیر شد.

 فرمانده پلیس استان بوشهر در شرح جزئیات دومین اقدام مجرمانه این قاتل گفت: متهم به همراه همدست  سابقه دار خود در سه‌راهی دلوار خودرو پرایدی را به مقصد شهر دیر دربست کرده و

حوالی شهر خورموج راننده را به قتل رسانده و جسد او را در یک حلقه چاه کشاورزی مخفی می‌کنند.

وی بیان کرد: در پنجمین روز شهریورماه نیز متهم به منزل مسکونی فردی در شهر خورموج مراجعه و در خصوص حساب و کتاب مالی طلب خود را مطالبه می‌کند.

 فرمانده انتظامی استان بوشهر اظهار داشت: متهم  که مسلح بود در سه مرحله صاحبخانه را به بهانه‌های مختلف به بیرون می‌فرستد و در مرحله سوم پس از قتل برادر ۱۳ ساله صاحب‌خانه وی را

تهدید می‌کند در صورت پرداخت نکردن مطالباتش وی را نیز می‌کشد و هنگامی که قصد شلیک و کشتن صاحب خانه را داشته اسلحه وی گیر کرده و طعمه چهارم موفق به فرار از دست قاتل می‌شود.

واعظی ادامه داد: علاوه بر قاتل و همدستش، در این رابطه دو نفر دیگر نیز دستگیر شدند همچنین یک دستگاه خودرو توقیف و ۲ قبضه اسلحه کشف شده است.

سردار واعظی تصریح کرد: متهم دستگیر شده از مجرمان سابقه‌دار شهرستان و معتاد به مصرف مواد مخدر است که تا کنون به هر سه فقره قتل اعتراف کرده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر متهم در تحقیقات اولیه انگیزه خود در هرسه  فقره قتل را سرقت و مسائل مالی عنوان کرد.

واعظی گفت: حمل سلاح غیرمجاز و اعتیاد عامل اصلی تأثیرگذار در وقوع جنایت‌های این مجرم بود که باعث آسیب فراوان به خانواده خود و مقتولان شده است.

۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =