۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۳
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 83456958
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره ملی جبرئیل امین در شیراز برگزار شد

شیراز- ایرنا- جشنواره ملی جبرئیل امین پنجشنبه ۷ شهریورماه با حضور ۲۴۳ حافظ قرآن از جمهوری اسلامی ایران، عراق، پاکستان، ایالت کشمیر و افغانستان در شیراز برگزار شد.

حافظان وحی پس از ورود از دروازه قرآن شیراز نخست به زیارت بارگاه احمدبن موسی(ع) نائل شدند و پس از آن با حضور در آرامگاه حافظ شیرازی، به این حافظ بزرگ قرآن ادای احترام کردند.
مدیر مؤسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) که متولی این جشنواره است، در آیین گشایش این جشنواره بیان کرد: استان فارس با ۸۶ حافظ بیشترین تعداد حافظان را از این جمع ۲۴۳ نفری به خود اختصاص داده است و پس از آن خوزستان با ۳۷ حافظ، کرمان با ۲۰ حافظ، خراسان رضوی با ۱۴ حافظ، یزد، تهران و بوشهر هریک با ۱۰ حافظ در رده‌های بعد قرار می‌گیرند.
حجت الاسلام علیرضا شاهسونی ادامه داد: از میان حافظان قرآنی استان فارس این موسسه، شهرستان شیراز با ۱۷حافظ بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است و پس‌ از آن شهرستان استهبان با ۱۳ حافظ و لارستان با ۹ حافظ، در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.


وی به جوان‌ترین و مسن‌ترین حافظان این دوره نیز اشاره کرد و گفت: جوان‌ترین حافظ قرآن در این دوره مریم رضایی از شهر جدید صدرای شیراز با ۱۱سال سن و مسن‌ترین طاهره عباس‌پور از شهرستان کازرون با ۵۹ سال سن است.
 

فارس به قطب قرآنی کشور بدل می‌شود

شاهسونی تعداد حافظان قرآن موسسه بیت‌الاحزان را با احتساب ۲۴۳ حافظی که امسال به این جمع افزوده شده‌اند، ۲هزار و ۲۰۰تن اعلام کرد و گفت: با توجه به سابقه فعالیت این مجموعه و افزوده‌شدن بر تعداد حافظان قرآنی، استان فارس به زودی به فارس قطب قرآنی کشور بدل خواهد شد.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این آیین بیان داشت: فارس در موضوع آموزش قرآن امروز سرآمد کشور است.
صابر سهرابی اضافه  کرد: هیچ‌چیز کشور را نجات نمی‌دهد مگر آمیختگی با آمیزه‌های قرآنی و از همین رو خوشحالیم که حضور جوانان و نوجوانانی که با آموزه‌های دینی خو گرفته‌اند، موجب برکت خواهد شد.
بیان روایت روح‌الله جلیلی که خود را نجات یافته قرآن خوانده بود، از ماجراهای قرآنی در این برنامه بود که تاثیر بسیاری بر حاضران گذاشت.
او یکی از افرادی است که به جرم حمل مواد مخدر تا پای چوبه دار رفته بود و با حفظ قرآن کریم در زندان از مرگ رهایی یافت و هم‌اکنون به آموزش قرآن در موسسه بیت‌الاحزان می‌پردازد.
در این آیین همچنین از ۲۴۳ حافظ قرآنی سراسر کشور و چهار کشور اسلامی تقدیر شد.
۹۸۸۵ /۱۸۷۶ 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط