طرح توسعه نهبندان به طور کامل اجرا شود

بیرجند - ایرنا - امام جمعه نهبندان گفت: در سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به این شهرستان از مسئولان می‌خواهیم که طرح توسعه نهبندان به معنای حقیقی کلمه اجرایی شود.

حجت‌الاسلام عباسعلی خزاعی روز پنجشنبه در مراسم روز نهبندان و گرامیداشت هفتم شهریور سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به این شهرستان در سال ۱۳۷۸ افزود: این سفر دستاوردهای بزرگ معنوی، مادی، سیاسی و اجتماعی برای نهبندان در پی داشت.

وی با اشاره به برکات مادی سفر گفت: اعتبارات خوبی در سال‌های گذشته اختصاص یافته و پروژه‌هایی به بهره‌برداری رسیده که همین مصلای امام علی (ع) بیشترین اعتبار را از محل طرح توسعه داشته است.

وی ساخت مدرسه، راه روستایی و مبلمان شهری را از دیگر برکات سفر ۲۰ سال پیش رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: نهبندان نسبت به قبل این سفر تفاوت زیادی کرده ولی هنوز به نقطه مطلوب نرسیده چرا که ۶۰ میلیارد تومان طرح توسعه کامل اجرایی نشده است.

امام جمعه نهبندان اظهار داشت: مسئولان دولتی اعتبارات را در راستای فرمایش رهبری و متناسب با زمان اختصاص دهند و انتظار می‌رود مسئولان طرح توسعه نهبندان را مورد مطالعه قرار دهند تا فاصله این شهرستان با سایر نقاط برخوردار کمتر شود.

وی گفت: باید نقاط قوت هم گفته شود و کارهای خوبی در ۴۰ سال گذشته انجام شده که آب‌رسانی، برق‌رسانی، جاده، گازرسانی و از این قبیل اقدامات ارزشمند است.

حجت الاسلام خزاعی با تاکید بر مساله اشتغال عنوان کرد: کارخانه گندله نسوز تعطیل شده و نیاز به جایگزین دارد که خواستار ایجاد کارخانه‌های مادر برای اشتغال پایدار و ماندگاری بیشتر جمعیت در نهبندان هستیم.

وی یکی از دستاوردهای اجتماعی سفر مقام معظم رهبری به نهبندان را اتحاد مردم و ماندگاری بیشتر جمعیت دانست و گفت: تا پیش از این سفر نهبندان ناشناخته بود و حتی کلمه نهبندان در اخبار درست تلفط نمی‌شد اما بعد از این سفر پر برکت باعث رسانه‌ای شدن این شهرستان شد.

وی اظهار داشت: امروز روز مبارکی است اگرچه یک نسل عوض شده اما سالروز سفر رهبری به نهبندان روز تاریخی و ارزشمندی است.

امام جمعه نهبندان افزود: گرامیداشت امروز مبنای قرآنی دارد چرا که در قرآن روزهایی که تاثیر بسیاری در زندگی داشته به ایام الله تعبیر شده است.

وی بیان کرد: هفتم شهریور سال ۷۸ در حقیقت یوم الله است در حالی که در هفته دولت بودیم این سفر انجام شد و یوم الله باید همیشه یادآوری شود از این جهت سالروز سفر پر خیر و برکت رهبری همیشه یادآوری می‌شود.

حجت الاسلام خزاعی گفت: چند سال بعد در شورای فرهنگ عمومی این روز به عنوان روز نهبندان نام‌گذاری شد و هر سال اجتماعاتی باشکوه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه به برکت این روز نهبندان از مظلومیت خارج شد اظهار داشت: در این ۲۰ سال هر مسئولی که به این شهرستان آمده خود را در دایره جمله تاریخی رهبری قرار داده است.

وی گفت: یادآوری همان جمله تاریخی باعث شد که کلنگ احداث پادگان شهرستان نهبندان به زمین زده شود.

امام جمعه نهبندان یادآور شد: امروز از خیرات و برکات آن سفر حضور تیپ ارتش در کنار سایر نیروهای نظامی و امنیتی را در منطقه شاهد هستیم و مردم احساس امنیت بیشتر می‌کنند.

وی گفت: تواضع مسئولان رده بالا هنگام حضور در شهرستان مرزی نهبندان از برکت این سفر است.

وی همچنین انتخاب استاندار خراسان جنوبی در جشنواره شهید رجایی را افتخاری برای استان دانست و گفت: امید است خیرات و برکات این انتخاب بیش از پیش به شهرستان نهبندان برسد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی شهریور سال ۱۳۷۸ به بیرجند و نهبندان در جنوب خراسان بزرگ سفر کردند.

ایشان در اجتماع پرشور مردم نهبندان گفتند: «من با آمدن به نهبندان می‌خواهم توجه مسئولین را به این منطقه و مناطقی از  این قبیل به طور کامل جلب کنم».

خراسان جنوبی سال ۱۳۸۳ از تفکیک خراسان بزرگ به سه استان تاسیس شد و اکنون ۱۱ شهرستان به مرکزیت بیرجند دارد.

شهرستان مرزی نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی است.

آیین گرامیداشت این روز با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردم در مصلای امام علی (ع) نهبندان برگزار شد.

۹۸۹۳*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =