سفر رهبری نقطه عطفی برای نهبندان بود

بیرجند - ایرنا- فرماندار نهبندان گفت: سفر مقام معظم رهبری نقطه عطفی برای منطقه نهبندان بود و ۴۳۳ پروژه رهاورد این سفر پر خیر و برکت است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی شهریور سال ۱۳۷۸ به جنوب خراسان بزرگ و شهرستان‌های بیرجند و نهبندان سفر و با مردم این مناطق دیدار کردند.

خراسان جنوبی سال ۱۳۸۳ از تفکیک خراسان بزرگ به سه استان تاسیس شد و اکنون ۱۱ شهرستان به مرکزیت بیرجند دارد.

فرماندار نهبندان روز پنجشنبه در مراسم روز نهبندان و گرامیداشت هفتم شهریور سالروز سفر مقام معظم رهبری به نهبندان در سال ۱۳۷۸ افزود: طرح توسعه نهبندان سال ۸۱ توسط دولت تصویب شد.

مجید بیکی گفت: پس از سفر معظم له به نهبندان پروژه‌های متعددی در این شهرستان مانند احداث دانشگاه و استقرار پادگان ارتش، آبرسانی روستایی، احداث و بهسازی راه‌های روستایی، کمک به بیمارستان شهید آتشدست نهبندان و برق‌رسانی به روستاها و بهسازی و احیای قنوات، تجهیز چاه‌های آبزی پروری و برق‌رسانی به معادن، توسعه بازارچه مرزی دوکوهانه و سایر اقدامات انجام شده است.

وی اظهار داشت: ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب سند توسعه به شهرستان اختصاص پیدا کرده که چهره نهبندان نسبت به قبل متحول شد.

فرماندار نهبندان همچنین از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۶۵ پروژه در هفته دولت امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: برای این پروژه‌ها ۴۹ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است یا هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه جایگاه  CNG نهبندان امروز کلنگ‌زنی خواهد شد افزود: دستاورد سفر استاندار خراسان جنوبی در دی ماه سال گذشته به این شهرستان ۳۹ مصوبه داشت که تاکنون ۷۰ درصد این مصوبات اجرایی شده است.

بیکی گفت: اورژانس بیمارستان شهید آتشدست نهبندان تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد همچنین تا پایان سال ۹۹ گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان به اتمام خواهد رسید.

وی اضافه کرد: با نگاه ویژه به شهرستان نهبندان خدمت‌رسانی ویژه را شاهد هستیم و امید است که با وحدت و همدلی بتوانیم سرعت توسعه را در منطقه افزایش دهیم.

فرماندار نهبندان با اشاره به پیگیری استاندار برای راه‌اندازی هاب (مرکز منطقه‌ای) شتر در این شهرستان اظهار داشت: با توجه به سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به نهبندان پروژه‌های خوبی به ویژه در اشتغالزایی خواهیم داشت.

این آیین با حضور محمد حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی، جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردم در مصلای امام علی (ع) نهبندان برگزار شد.

شهرستان مرزی نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی است.

۹۸۹۳*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =