فروش ۹۴ میلیون ریال عکس در جشنواره «سیل مهربانی» خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- ۳۶ اثر از عکاسان کشور در قالب جشنواره ملی سیل مهربانی برای کمک به خسارت‌دیدگان خراسان شمالی از سیل امسال،  در بجنورد به نمایش گذاشته شد که بیش از ۹۴ میلیون ریال فروش داشت.

دبیر برگزاری جشنواره ملی خیریه عکس سیل مهربانی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جشنواره یاد شده از ۳۰ مرداد ماه  به مدت ۱۲ روز در مجتمع فرهنگی هنری گلشن بجنورد برپا شد.

حامد موسوی نژاد با بیان اینکه تاکنون مسئولان مختلف از این نمایشگاه بازدید کرده اند اظهار داشت: عواید حاصل از فروش عکس ها، صرف تهیه جهیزیه برای زوج های سیل زده استان می شود.

وی افزود: فراخوان جشنواره ملی خیریه عکس سیل مهربانی توسط سایت اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی و همچنین از طریق کانال این جشنواره در آموزشگاه آزاد عکاسی و سینمایی اورانس در سطح کشور منتشر شد و یک هزار و ٥٠٠ اثر از ٢٠٠ هنرمند سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی گفت: عکس های دریافت شده بر اساس فاکتورهایی مانند رعایت اصول و قواعد عکاسی و در نظر گرفتن زیبایی های بصری برجسته و تاثیر گذار، توسط سه داور برجسته خراسان شمالی شامل داریوش اورانوس بخت،  مسعود جزمی و امید شکری داوری شد و از میان این آثار،  ٣٦ اثر به نمایشگاه جشنواره راه پیدا کرد.

دبیر برگزاری جشنواره ملی خیریه عکس سیل مهربانی گفت: در این نمایشگاه، ٣٠ اثر از هنرمندان سراسر کشور به فروش رسید و ۹۴ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال جمع آوری شد.  

وی گفت: ارائه پکیج رایگان عروس به ۱۰ عروس مناطق سیل زده در خراسان شمالی، توسط یکی از سالن های زیبایی شهر بجنورد،  از کمک های جانبی جذب شده در نمایشگاه ملی خیریه عکس سیل مهربانی بود.

موسوی نژاد اظهار داشت: بزودی قراردادی بین اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی با کمیته امداد استان منعقد خواهد شد که طی آن،  نمایشگاه ملی خیریه عکس سیل مهربانی،  در نمایشگاه هایی در سطح شهر تهران برپا خواهد شد و عواید حاصل از فروش این آثار صرف تهیه جهیزیه برای زوج های سیل زده خراسان شمالی خواهد شد.

دبیر برگزاری جشنواره ملی خیریه عکس سیل مهربانی خاطرنشان کرد: بسترهایی در حال آماده سازی است تا ارائه و فروش عکس های نمایشگاه سیل مهربانی در فضای مجازی و ارائه این آثار زیبا برای علاقه مندان به آثار هنری و خیران سراسر دنیا به نفع سیل زدگان خراسان شمالی محقق شود.  

بر اساس این گزارش، جاری شدن سیلاب در شهرستان های مختلف خراسان شمالی خسارت های سنگینی بر جای گذاشت که بیشترین خسارت ها از شهرستان های مانه و سملقان و راز و جرگلان گزارش شده است.

در اثر بارندگی ها و سیلاب بهار امسال ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان دچار خسارت شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.  

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =