۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۸
کد خبرنگار: 2144
کد خبر: 83456840
۰ نفر

برچسب‌ها

بودجه امسال کنگاور ۱۶ درصد رشد داشته است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کنگاور گفت: ۲۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار امسال به این شهرستان اختصاص یافته که نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا، خیراله خزایی روز پنجشنبه در نشست خبری که در سرسرای فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با تاکید بر اینکه اقدام های دولت بخصوص با تحولاتی که در حوزه زیرساخت های روستایی شکل گرفته است، باید به سمع و نظر مردم برسد، افزود: با نصب دکل مخابراتی در منطقه صعب العبور روستاهای کوهستانی خزل غربی، مردم این منطقه برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی و تا پایان شهریور ماه جاری، از اینترنت پر سرعت برخوردار می شوند.
وی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا پایان سال ۹۸ تاریخ آبرسانی سیار در کنگاور به انقضا برسد، اطهار کرد: با راه اندازی چندین مخزن مستقل آب شرب روستایی طی سالهای اخیر و تلاش برای به سرانجام رسیدن مجتمع های آبرسانی حصار با ۱۲ روستا و... آبرسانی سیار به اتمام برسد.
فرماندار کنگاور زدودن چهره روستایی شهر گودین را از دیگر اولویت های برشمرد و یادآور شر: برای بررسی شاخصه های توسعه شهری، شهر گودین را طی دو سال اخیر مقایسه کنید تا متوجه پیشرفت محسوس ان شوید.
خزایی در ادامه از اختصاص ۳۰ میلیارد ریال به دانشکده فنی و حرفه ای کنگاور خبر داد و افزود: از ۵۰ میلیارد ریالی که به سازمان برنامه و بودجه درخواست داده بودیم ۳۰ میلیارد ریال برای دانشکده فنی و حرفه ای کنگاور اختصاص یافته.
او گفت: در صورت تخصیص اعتبار و تجهیز و تعمیر این دانشکده، کنگاور برای نخستین بار صاحب دانشکده دولتی فنی و حرفه ای می شود.
این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه فعالیت ساخت و ساز سد آناهیتا بدون وقفه در حال انجام است، تصریح کرد: سعی می کنیم سازه خود سد را تا پایان سال به ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برسانیم.
 وی با بیان اینکه بخش از نیازهای اصلی ما را آب حل می کند، اظهار کرد: برخی از سرمایه گذاران در حال مطالعه منطقه جهت طرح های سرمایه گذاری در شهرستان از جمله کارخانه باطری سازی هستند.
خزایی بیان داشت: در حق کنگاور به هیچ وجه کوتاهی نکردم و با تلاش های انجام شده توانستیم اعتباراتی خارج از اعتبارات مصوب به شهرستان جذب کنیم که توسعه زیرساخت های شهرستان از جمله گازرسانی و آبرسانی به روستاها را به دنبال داشته است.
رسالت خبرنگاری را بسنگین و پر مسئولیت توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: هر اقدامی که از سوی فردی انجام شود تعهدی برای او ایجاد می کند؛ در این شرایط خبر با توجه به حساسیت های آن در جایگاه بسیار مهمی قرار دارد.
فرماندار کنگاور در خاتمه تاکید کرد: خبرنگاران از عوام گرایی پرهیز کند و دنبال واقع گرایی باشد.
در پایان نیز از خبرنگاران با اهدای لوح و هدیه تقدیر شد.
۷۴۴۷/۸۰۶۶