۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۵
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83456837
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به چهار روستای ملایر

همدان- ایرنا- همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی گازرسانی به چهار روستای زیر ۲۰ خانوار شهرستان ملایر روز پنجشنبه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، فرماندار ویژه ملایر، نمایندگان مجلس و جمعی از مسئولان آغاز شد.

معاون شرکت گاز همدان روز پنجشنبه در این آئین اظهار داشت: همدان نخستین استانی است که سال گذشته عملیات گازرسانی به شهرها (۳۰ شهر) و روستاهای بالای ۲۰ خانوار(۱۰۲۴) آن به اتمام رسید.

سعید احمدی افزود: تا پایان آذر سال گذشته ۶۳۲ هزار و ۹۱۷ خانوار استان همدان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند و به عنوان استان سبز کشور معرفی شد.

وی ادامه داد: نرخ گازرسانی در کشور ۷۵ درصد بود که با همت و تلاش دولت تدبیر و امید این رقم به ۹۹.۸ درصد رسید.

معاون شرکت گاز همدان با بیان اینکه ملایر نیز در این زمینه پیشتاز است گفت: همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی گازرسانی به چهار روستای ملایر با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۴۲۸ میلیون ریال آغاز شد.

احمدی ادامه داد: با اجرای این طرح روستاهای چشمه پهن ننج، بیش آغاج، سبدر و سنگده از نعمت گاز بهره مند می شوند.

وی گفت: پنج میلیارد ریال اعتبار برای گازرسانی به روستاهای چشمه پهن ننج و بیش آغاز، هفت میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال برای روستای سیبدر و پنج میلیارد و ۲۸۸ میلیون ریال برای روستای سنگده از منابع داخلی شرکت ملی گاز هزینه می شود.

معاون شرکت گاز همدان بیان کرد: در مجموع ۶۹ عدد انشعاب گاز و ۱۳ هزار و ۹۸۱ متر خط تغذیه و توزیع ایجاد می شود.

احمدی با بیان اینکه با اجرای گازرسانی به این روستاها هیچ روستای بدون گاز در شهرستان ملایر باقی نمی ماند افزود: پیش بینی ما این است که تا پایان امسال طرح گازرسانی به چهار روستا به اتمام برسد.

وی ادامه داد: گازرسانی به روستاهای زیر ۲۰ خانوار ملایر هدیه دولت تدبیر و امید به مردم این شهرستان است که دولت در این زمینه موفق عمل کرد.

طبق گفته استاندار همدان همزمان با هفته دولت، ۷۰۵ طرح با اعتبار حدود ۱۱ هزار میلیارد ریال در استان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

۷۵۲۸/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha