از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۳۶ هزار خودرو تولید کردیم

تهران-ایرنا- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: تا ابتدای شهریورماه امسال ۱۳۶ هزار و ۳۰۷ دستگاه خودرو تولید کرده ایم که با تحقق اهداف تولید، علاوه بر پاسخگویی به تمامی تعهدات معوق، امکان ایجاد تعهد جدید را نیز خواهیم داشت.

به گزارش ایکوپرس، فرشاد مقیمی در بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه از خطوط تولید ایران خودرو، از جدیت برای به روز رسانی معوقات و همچنین تعهدات فروش‌های فوری محصولات خبر داد.

وی افزود : پیش از تعطیلات تابستانی، حدود ۸۸ هزار خودروی ناقص در کف کارخانه وجود داشت که با همت پرسنل در ۱۰ روز تعطیل، این عدد به حدود ۶۵ هزار دستگاه کاهش یافت. هدف این است که این خودروها را هرچه سریع تر تکمیل کرده و تحویل مشتریان دهیم.

مقیمی افزود: تا ابتدای شهریورماه امسال ۱۳۶ هزار و ۳۰۷ دستگاه خودرو تولید کرده ایم که با تحقق اهداف تولید، علاوه بر پاسخگویی به تمامی تعهدات معوق، امکان ایجاد تعهد جدید را نیز خواهیم داشت. وی در عین حال لازمه دستیابی به هدف تولید را حمایت از سوی نهادهای مرتبط دانست.
مقیمی تاکید کرد: مهم ترین مساله ای که در حال حاضر با آن مواجه هستیم تامین نقدینگی برای تکمیل و تولید خودرو است، برآورد صورت گرفته ۳۰ هزار میلیاد تومان است که بخشی از آن از طریق فروش محصولات تامین خواهد شد اما بخشی دیگر باید از سایر منابع تامین شود.
وی با بیان این که با افزایش قطعات ساخت داخل برای محصولات تولیدی، تا ۴۰ میلیون یورو کاهش ارزبری خواهیم داشت از تامین بخشی از نیاز ارزی از محل صادرات خودرو و قطعه خبر داد و گفت: میزان ارزبری، در ادامه تولید امسال افزایش نیز خواهد داشت.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد:‌ به دنبال این هستیم تا با ایجاد هم افزایی میان بخش های مختلف زنجیره ارزش تولید خودرو شادابی و انگیزه بالایی را در قطب اصلی تولید صنعتی کشور ایجاد کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =