عراقچی: جمهوری اسلامی در منطقه به اقتدار کمی و کیفی رسیده است

تهران-ایرنا- معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در همایش سازمان اطلاعات و امنیت خارجی گفت: جمهوری اسلامی در منطقه به اقتدار کمی و کیفی رسیده و گروه های مقاومت قوی تر شده اند.

 سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه عصر روز چهارشنبه  ۶ شهریور ۱۳۹۸ در اختتامیه همایش سازمان اطلاعات و امنیت خارجی در گام دوم انقلاب با تبریک هفته دولت و قدردانی از زحمات و فعالیت های کارکنان سازمان اطلاعات خارجی اظهار داشت : سیاست آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر فشارحداکثری است و امید و هدفش این است که جمهوری اسلامی به سمت فروپاشی برود و یا این که طبق شروط ترامپ به مذاکرات بازگرددکه سیاست ما هم در مقابل این فشار طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مقاومت و بسیج حداکثری است.
  وی با بیان این که اگر هر شخص دیگری هم به جای ترامپ در آمریکا بود از برجام خارج می شد یادآور شد :آنها با امضای برجام وارد یک بازی شدند که نتیجه مطلوبی برایشان نداشت و جمهوری اسلامی در منطقه به اقتدار کمی و کیفی رسیده و گروه های مقاومت نه تنها ضعیف نشدند بلکه به قدرت بیشتری دست یافتند.
 معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد : ابزار اصلی آنها برای مقابله با ایران حوزه اقتصادی است که با استفاده از اجماع جهانی و قعطنامه های سازمان ملل و تشدید تحریم ها به دنبال اقدامات خود بودند که آمریکا با امضای برجام این ابزار را هم از دست داد و در مقابل به تعبیر خودشان دستیابی ایران به سلاح هسته ای را برای یکسال و عادی شدن فعالیت های هسته ای را برای ۱۰ سال به تأخیر انداختند.
عراقچی با اشاره به این که آمریکا نتوانست به اهداف خود برسد و تصمیم گرفت از برجام خارج شود گفت : عکس العمل جمهوری اسلامی یک سال صبر راهبردی بود؛ اما از زمانی که آمریکا تصمیم به صفر رساندن فروش نفت ایران گرفت ما نیز سیاست خود را تغییر داده و شروع به کاهش گام به گام تعهدات برجامی در چارچوب کردیم.
وی گفت: برای نتیجه بخش بودن سیاست مقاومت فعال، لازم است که در نهادهای داخلی هماهنگی و هم افزایی بیش از پیش داشته باشیم در اصل تفاوتی بین سردار سلیمانی و آقای ظریف وجود ندارد و همه باید بدنبال یک هدف باشیم و اقدامات همه نهادها از جمله وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت خارجه مکمل هم هستد که باید این روابط همچنان تقویت گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =