تکمیل طرح هایی با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد در اولویت قرار دارد

اهواز- ایرنا- معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری خوزستان تکمیل طرح هایی با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد را از اولویت های استانداری دانست و گفت: تکمیل و بهره برداری  از ۱۵ طرح بزرگ جزو اولویت های ما در خوزستان است.

به گزارش ایرنا سید نورالله حسن زاده شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت و نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال در محل نمایشگاه دائمی اهواز افزود: نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال فرصتی مناسب برای ایجاد ظرفیت‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و اشتغال است زیرا در برخی مواقع به دلیل شرایط خاص استان امکان معرفی ظرفیت ها وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ۷۰درصد مصوبات رفع مشکلات اقتصادی استان اجرایی می‌شوند، گفت: ادغام نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت و نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال نشان از اهتمام دولت به بخش اشتغال است.

حسن زاده ادامه داد: برای رفع مشکلات، کارگروه‌ ها و نشست های متعددی با ریاست استاندار خوزستان به عنوان نماینده عالی دولت در استان، مطابق مقررات و دستورالعمل های تعیین شده برگزار می‌شود.

وی با اشاره به لزوم توجه به طرح های مهم و  نیمه تمام خوزستان گفت: توسعه زیرساخت ها به ویژه طرح های مرتبط با آزادراه های استان و توسعه کارخانه چغندر قند از جمله اولویت های دولت در خوزستان است، همچنین دولت طرح احداث شهرک تخصصی پتروشیمی را در دستور کار دارد.

وی رفع موانع و مشکلات صادرکنندگان را  از اولویت‌های دولت در خوزستان برشمرد و افزود: درحال حاضر بازگشت آرامش به بازار از اهمیت بالایی برخوردار است.

حسن زاده تصریح کرد: از جمله اولویت های مهم در حوزه اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی حفظ اشتغال موجود است.

دولت به تنهایی از پس توسعه زیرساخت ها بر نمی آید

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان نیز گفت: تحریم های ظالمانه و تنگناهای مالی سبب شده دولت به تنهایی نتواند از پس توسعه زیرساخت ها بر بیاید و باید بخش خصوصی در کنار دولت باشد.

کیامرث حاجی زاده افزود: باوجود تاکید استاندار خوزستان اما بروکراسی اداری شرایط سختی را برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: به گفته مقام معظم رهبری ایجاد اشتغال برای یک نفر حکم جهاد و دفاع مقدس را دارد از این رو تلاش های بخش خصوصی برای گره گشایی از مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال نوعی ایثار تلقی می شود.

وی افزود: استان خوزستان رتبه نخست تولیدات محصولات کشاورزی را در اختیار دارد به همین دلیل به عنوان قلب تپنده در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تلقی می شود.

وی ادامه داد: استان خوزستان باوجود ظرفیت های بسیار دچار مشکلاتی در حوزه توسعه زیرساخت ها است، بخش عمده ای از این زیرساخت ها در دوران جنگ تحمیلی از بین رفته اند.

حاجی زاده یادآور شد: راه به عنوان توسعه پایدار است از این رو باید به سمت توسعه راه های جاده ای و ریلی در راستای ترانزیت کالا برویم.

معاون استاندار خوزستان اظهار داشت: یکی از معضلات که باعث فرار سرمایه گذار می شود همکاری نکردن دستگاه ها در جذب بخش خصوصی است که باعث طولانی شدن روند کسب مجوزها می شود.

نمایشگاه هفته دولت از ۶ تا ۹ شهریور ماه از ساعت ۱۹ تا ۲۳ در محل نمایشگاه دائمی اهواز برگزار می شود، این نمایشگاه در ۲سالن امام رضا و خلیج فارس  در متراژی بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ متر برپا شده است.

۲۰۰ غرفه در این نمایشگاه شامل دستگاه های دولتی و بخش خصوصی است تا در کنار هم عملکردها و دستاوردهای خود را به معرض نمایش بگذارند.

۹۸۸۷/۳٠۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =