برنامه های فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب خروجی مشخص داشته باشد

قم ـ ایرنا ـ تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: برنامه های فرهنگی دستگاههای اجرایی در حوزه عفاف و حجاب، باید خروجی و آثار مشخص داشته باشد.

آیت الله سید محمد سعیدی چهارشنبه شب در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم  افزود: دستگاههای اجرایی باید بسیار جدی در حوزه عفاف و حجاب اقدام کنند و ما گزارش های بیهوده بدون خروجی روشن و مشخص برای رفع مسؤولیت نمی خواهیم.

وی با بیان اینکه باید مراقب باشیم به دلیل غفلت و کم کاری در حوزه عفاف و حجاب مورد خشم خدا و حضرت معصومه(س) قرار نگیریم، خاطرنشان کرد: امروز دشمنان از طریق فرهنگ وارد شده اند و مسأله عفاف و حجاب دغدغه همه دلسوزان نظام است.

امام جمعه قم تأکید کرد: امروز باید در عرصه های فرهنگی آنگونه مجاهدت کنیم که در پیشگاه خداوند متعال، شهدا و امام شهدا(ره) شرمنده نباشیم.

رسانه ها برای فرهنگسازی در امور خانواده فعالیت بیشتری داشته باشند 

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران نیز در این نشست بر ضرورت پیوست فرهنگی مربوط به امور خانواده در تمامی فعالیت های دستگاههای اجرایی تأکید کرد و گفت: امروز سبک زندگی در میان خانواده های ایرانی به شدت آسیب پذیر شده است.

معصومه ظهیری با اشاره به برخی بدعت های بوجود آمده از ازدواج تا مرگ، خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی باید متولی مشخصی برای تجمیع و همگرایی تمامی برنامه ها و فعالیت ها در حوزه خانواده مشخص کند.

وی خواستار حمایت از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه خانواده و سبک زندگی اسلامی شد و گفت: بخشی از اعتبارات در عرصه کاهش آسیب های اجتماعی، باید مختص امور خانواده و فرهنگسازی در این مسأله خطیر و حساس هزینه شود.

وی در پایان با بیان اینکه رسانه ها باید بیش از گذشته در رابطه با مسائل خانواده آگاهی بخشی و فرهنگسازی کنند، گفت: باید در حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران، جلسات و کارگاههای آموزشی در رابطه با مهارت های زندگی و امور مرتبط با خانواده برگزار شود.

شورای فرهنگ عمومی استان قم با حضور جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و انتظامی ذیربط در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) قم برگزار شد.

۸۱۴۶/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =