بیانیه گام دوم انقلاب راهبرد تمام امور کشور در چهل سال آینده است

ایرنا- سمنان- معاون سیاسی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: بیانیه گام دوم انقلاب با تحلیل چشم انداز چهل سال دوم انقلاب، راهبردی است برای آینده ایران اسلامی تا دشمن جرات نفوذ به این خاک را نداشته باشد.

سردار ابوالحسن سلطانعلی زاده شامگاه چهارشنبه در نشست بصیرتی سیاسی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در مسجد جامع امام حسن مجتبی(ع) در استان سمنان، گفت: وقتی رهبری در بیانیه ای ۶۱۰۰ کلمه ای با محتوای ارزشمند کلمه «نظام انقلابی» را مطرح می کند نشان دهنده این است که کشور در چه موقعیت زمانی در سیاست داخلی و خارجی قرار دارد و در نقشه چهل سال آینده مردم به ویژه جوانان باید به چه مسیری سوق پیدا کند .

وی با اشاره به مساله برجام و هزینه هایی که دشمنان برای نظام ایجاد کردند، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی سال ها از فرهنگ عاشورایی و جهادی سود برده است و اهداف‌مان را قبل از انقلاب با روزهایی مانند ۱۳ آبان به ثمر رساندیم تا علاوه بر استکبار ستیزی، استعمار را نیز از بین ببریم.

معاون سیاسی هوا فضای سپاه پاسداران تاکید کرد: با اعتقاد به بیانیه گام دوم انقلاب تهدیدها را به فرصت تبدیل خواهیم کرد و جریان ناب انقلابی و اصیل شکل خواهد گرفت تا در چهل سال بعد جایگاه قدرتمندی داشته باشیم .

وی، با تشبیه قدرت نظامی ایران به یک کوه سخت یخی که فقط قله آن از درون اقیانوس پیدا است و بیشتر حجم آن دیده نمی شود، گفت: ایران اسلامی امروز شهرهای موشکی دارد و بخشی از تجهیزات نظامی که دیده می شود فقط قسمت کوچکی از این قدرت تسلیحاتی است.

وی تاکید کرد: اگر سلطه گری و سلطه پذیری را مولفه های کشورها بدانیم، ایران اسلامی در ضلع سلطه ستیزی قرار گرفته است.

سلطانعلی زاده گفت: اگر مقام معظم رهبری از جوان گرایی در مدیریت کشور سخن می گوید منظور حذف باتجربه ها نیست بلکه روحیه ای جوان گرا باید وجود داشته باشد، همان طور که در چهره هایی مانند سردار سلیمانی و سردار سلامی جوانی و جهادی بودن را می توان دید.  

وی تشریح کرد : هر کشوری پنج سطح قدرت دارد که  به ترتیب با نام های کف، دفاعی، بازدارنده، قدرت ضربه متقابل و ضربه اول شناخته می شود.

معاون سیاسی هوا فضای سپاه پاسداران اضافه کرد: سطح کف کشورهای بی تاثیر و تاثیر پذیر مانند عربستان را شامل می شود و ایران تا سطح قدرت ضربه متقابل در قدرت نظامی پیش رفته است و به سطح بالاتر که مرتبه ضربه اول است و آمریکا، انگلیس و روسیه ادعای آن را دارند نزدیک شده است، ولی مساله ای که آنها را می ترساند نیروی انسانی و جهادمحور مردم و جوانان ایران است که در گام دوم انقلاب نیز بر آن تاکیده شده است.

۹۸۵۶/۶۱۰۳

اخبار مرتبط