اختلاف سلیقه ها نباید به استحکام نظام آسیب بزند

قم-ایرنا- فرمانده تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) گفت: هر اختلافی که به استحکام نظام و انقلاب آسیب بزند چون در راستای خواست و اراده دشمن است و می تواند زمینه فتنه فتنه گران را مهیا کند، حرام می باشد.

به گزارش چهارشنبه شب ، تیپ ۸۳ امام جعفر صادق (ع) ،حجت الاسلام والمسلمین عزت الله معتمد در آستانه فرارسیدن ماه محرم در جمع کارکنان ، مدیران و فرماندهان این یگان افزود: معیار مشروعیت افراد، شاقول مقبولیت و صحت عملکردها، مواضع سیاسی و رفتارهای اشخاص و شخصیت ها، رعایت مصلحت نظام اسلامی و عمل به تدابیر و منویات حکیمانه رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) است.

وی اظهار داشت: برخی به برکت انقلاب توفیق خدمت در نظام اسلامی را بدست آوردند بنابراین  باید قدر شناس انقلاب و نظام باشند.لذا سران فتنه ۸۸ برای همیشه تاریخ مستحق لعن و نفرین هستند، چون مصلحت حفظ نظام را نادیده گرفتند.

وی گفت: اینکه امام راحل فرمودند "حفظ نظام اسلامی واجب است و اوجب واجبات است ، این برای جلوگیری از تکرار مصیبت اعظم بر جامعه اسلامی وانسانی است.

معتمد اظهار داشت: به تعبییر امام (ره)، حفظ نظام اسلامی بر حفظ افراد مقدم است ولو اینکه آن فرد امام زمان (عج) باشد چون امام هم مانند حسین بن علی (ع) جان خود را برای حفظ اسلام فدا می کنند. بنابراین امروز مصلحت حفظ نظام اسلامی مقدم بر مصالح شخصی و گروهی است .

وی در ادامه با اشاره به حادثه عاشورا گفت: عزاداری امام حسین(ع) باید در راستای ماندگاری و حفظ انقلاب و نظام مقدس اسلامی باشد.

وی گفت: ما در ماجرای کربلا و همچنین در مضامین زیارت عاشورا دو مصیبت را شاهدیم ، یکی مصیبت عظیم که همان شهادت وجود مقدس و نورانی ابا عبدالله الحسین (ع)، خاندان مکرمشان و یاران با وفای امام (ع) است.و مصیبت اعظم که محرومیت جامعه انسانی از حاکمیت رهبران دینی و ولی خدا و کنار گذاشتن راهبران دینی از هدایت و رهبری جامعه بشری می باشد.

معتمد گفت: این دو مصیبت، تلخ و ناگوارند و لکن مصیبت محرومیت جامعه از رهبری و هدایت و حاکمیت ولی خدا بزرگتر از مصیبت شهادت حسین بن علی(ع) و خاندان و یاران با وفایش است .

وی اظهار داشت: امام حسین (ع) با زن و فرزند به میدان شهادت آمد  که مانع وقوع مصیبت اعظم شود. و دشمنان مکتب توحید و اسلام، مصیبت عظیم را بر حسین بن علی (ع) تحمیل کردند تا راه را برای مصیبت اعظم باز کنند و جامعه را از هدایت و رهبری ولی خدا محروم سازنند، لذا امروز باید مراقب باشیم.

وی گفت: امروز بزرگان و نخبگان وخواص جامعه باید به امام حسین بن علی (ع) اقتدا کنند تا به بنیان نظام اسلامی و حاکمیت ولی خدا در کشور آسیبی از طرف بدخواهان و معاندان وارد نشود.

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =