استاندار؛ برای توقف خام فروشی محصولات گلستان در کنار تولیدکنندگان هستیم

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با یادآوری رتبه بالای تولید استان در اغلب محصولات کشاورزی و دامی بر توقف خام فروشی این تولیدات تاکید کرد و گفت: با تمام توان از هر طرحی که باعث فراوری کالا و ارزش افزوده برای مردم شود، حمایت می کنیم.

هادی حق شناس چهارشنبه شب پس از نشست با مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران در استانداری گلستان به خبرنگار ایرنا و سیمای مرکز گرگان اظهار داشت: ایجاد صنایع مرتبط و تکمیل زنجیره تولید برای فرآوری محصولات استان، اشتغال پایدار و افزایش درآمد سرانه برای مردم را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه تبدیل و فراوری محصولات کشاورزی باید در نزدیکترین نقاط به مزارع گلستان انجام شود، اضافه کرد: کمک به تولیدکنندگان و پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی و تامین سرمایه در گردش از جمله سیاست های تشویقی برای رونق تولید استان بویژه در بخش صنایع تبدیلی است.
استاندار، سفر مدیر عامل بانک صنعت و معدن به گلستان و بازدید از واحدهای تولیدی و شنیدن مشکلات تولیدکنندگان را مورد اشاره قرار داد و گفت: برخی از واحدها مشکلاتشان در محل با صدور دستور ویژه حل شد و از سوی دیگر تولیدکنندگان امیدوار به حضور مسوولان و متولیان در کنار خود شدند.
حق شناس اضافه کرد: برخی از تولیدکنندگان گلستان هم‌ با حضور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان از نزدیک مشکلات خود را با مدیر عامل بانک صنعت و معدن مطرح کردند و مقدمات پرداخت تسهیلات به ۱۰ بنگاه جدید فراهم شد.
وی یادآور شد: طی سه سال گذشته بانک صنعت و معدن‌ ۵۱۷۰ میلیارد ریال به تولیدکنندگان گلستان پرداخت کرد و با مصوبات جدید این رقم به ۵۸۵۰ میلیارد ریال می رسد.
حق شناس تاکید کرد: تسهیلات به طرح هایی که مجری آن اهلیت داشته یا درخواست کننده آورده ریالی مناسب داشته باشد، پرداخت می شود. 

استان گلستان با نزدیک به ۱.۹ میلیون نفر جمعیت در سطح ۱۴ شهرستان اقتصاد روستامحور بر پایه کشاورزی و دامداری داشته و در حوزه گردشگری هم مزیت نسبی دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =