پیامک های کشف حجاب در خودرو مربوط به جاده های مواصلاتی است

قم ـ ایرنا ـ فرمانده انتظامی قم گفت: بیش از ۳ هزار پیامک بی حجابی در خودرو که در استان ارسال شده است، عمدتا مربوط به جاده های مواصلاتی بوده و در شهر قم این معضل وجود ندارد.

سردار عبدالرضا آقاخانی چهارشنبه شب در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم  افزود: در راستای اجرای طرح ناظر یک در استان، در ۵ ماهه نخست سال جاری، بیش از ۳ هزار پیامک بی حجابی در خودرو ارسال شده است.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه ۱۹ دی در استان قم، اقدامات این قرارگاه را ارزشمند دانست و گفت: نیروی انتظامی بر اساس قانون با ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی مقابله می کند و خوشبختانه کشف حجاب در خودروها در کشور کاهش چشمگیری داشته است.

فرمانده انتظامی استان قم از اجرای طرح ناظر دو برای مقابله با اماکن متخلف در مسأله حجاب و عفاف در آینده نزدیک خبر داد و گفت: امروز مسأله فرهنگ از دغدغه های جدی رهبر معظم انقلاب و دلسوزان نظام اسلامی است و باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

 هیأت های مذهبی مراقب نفوذ فرهنگی باشند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم نیز در این جلسه برخی اقدامات مرتبط با هیأت های مذهبی در آستانه ماه محرم را مورد توجه قرار داد و گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه پرشورتر عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) فراهم آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین رضا عزت زمانی با بیان اینکه امسال مسأله خانواده را به عنوان محور فعالیت هیأت های مذهبی در نظر گرفته ایم، تصریح کرد: خانواده محور همه فعالیت های مذهبی و اجتماعی است و باید با همه توان آن را حفظ و حراست کنیم.

وی با بیان اینکه به هیأت های مذهبی تذکرات لازم برای مراقبت از نفوذ فرهنگی دشمنان داده شده است، گفت: دسته جات عزاداری باید همانند سالهای گذشته، حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) را برای تجمع های خود محور قرار دهند.

مصوبات شورای فرهنگ عمومی اثرگذاری بیشتری داشته باشد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم نیز در این جلسه برضرورت کارآمدی و اثرگذاری هرچه بیشتر مصوبات شورای فرهنگ عمومی تأکید کرد و گفت: باید برنامه ریزی و راهکارهای لازم برای اثرگذاری و ضمانت اجرایی مصوبات شورا اندیشیده شود.

نصرت الله لطفی با بیان اینکه نباید رسالت های اساسی شورای فرهنگ عمومی مورد غفلت واقع شود، خاطرنشان کرد: مبادی ورودی شهر قم و تابلوهای تبلیغاتی که در این جاده ها وجود دارد، با جایگاه معنوی این خطه مقدس تناسب نداشته و به جای توجه دادن به حرم اهل بیت(س)، فقط کالاها را تبلیغ می کنند.

شورای فرهنگ عمومی استان قم با حضور آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و انتظامی ذیربط در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی(ره) قم برگزار شد.

۸۱۴۶/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =