کردستان قهرمان دومین المپیاد استعدادهای برتر رشته بوکس کشور شد

سنندج - ایرنا - دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر رشته بوکس کشور که از جمعه گذشته به میزبانی سقز برگزار شده بود عصر چهارشنبه با قه رمانی تیم کردستان قهرمان به پایان رسید و سیستان و بلوچستان و لرستان نیز دوم و سوم شدند.

به گزارش ایرنا، در این دوره از رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر کشور در رشته بوکس ۵۳۰ ورزشکار نونهال در رده سنی ۱۳ تا ۱۶ سال در ۱۴ وزن از ۳۱ استان کشور و دو منطقه آزاد کیش و اروند به مدت ۶ روز با هم به رقابت پرداختند.

در پایان این مسابقات کردستان با ۴۸ امتیاز تیمی مقام اول را کسب کرد و تیم‌های سیستان و بلوچستان و لرستان نیز دوم و سوم شدند.

دومین المپیاد استعدادهای برتر بوکس کشور ۲۸ ورزشکار در ۱۴ وزن به فینال راه یافتند.

در وزن ۳۰ تا ۳۵ کیلوگرم آریا یاراحمدی از کردستان اول شد و حسام رحیمی فر از سیستان و بلوچستان دوم و سعید کریمی پور از چهارمحال بختیاری و زکریا علی پور از آذربایجان غربی به صورت مشترک سوم شدند.

در وزن ۳۷ کیلوگرم مدال طلا به مرتضی ریگی از سیستان و بلوچستان رسید،  علی فلاحی از لرستان دوم شد و مقام سوم مشترک به رضا علی پور از خوزستان و امید مجی مقدم از خراسان رضوی رسید.

در وزن ۴۰ کیلوگرم مدال طلا را مسعود عزیزپور از اردبیل کسب کرد و مقام دوم و سوم مشترک به ترتیب به محمد طاها آئینی از کردستان، ابوالفضل بابایی از قزوین و آریا فرهادی از خوستان رسید.

در وزن ۴۲ کیلوگرم، امیر رضا شعبان زاده از گیلان مدال طلا را کسب کرد و مدال نقره به آیدین کریمی از آذربایجان شرقی و مدال برنز مشترک به کارو بهرامی از کردستان و امیر صالح رجبی از مرکزی تعلق گرفت.

در وزن ۴۶ کیلو گرم، میلاد فلاحی نیا از کردستان مدال را از آن خود کرد، مدال نقره به مهدی خواجوند از مازندارن و مقام سوم مشترک به امیر حسین رنجبر از کرمانشاه امیر صالح رجبی از مرکزی  رسید.

در وزن ۴۹ کیلوگرم مهران اسپرناک از کردستان به مقام اول رسید و مقام دوم به نیما زارعی از اصفهان و مقام سوم مشترک به و امیر محمد فیروزه از خراسان شمالی و نوید جامی کهکیلویه و بویراحمد تعلق گرفت.

وزن ۵۲ کیلوگرم فرهاد شربخشی از سیستان و بلوچستان مدال طلا را کسب کرد و مقام دوم به امیر عباس ظابط چوری از تهران رسید و امیررضا فیضی از گیلان و محمدجواد علی نژاد مازندران مقام سوم مشترک را بدست آوردند.

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمد گمشازمی از سیستان و بلوچستان نشان زرین طلا را تصاحب کرد، نیما احمدیان از کردستان مدال نقره و سهیل محمدی از کرمانشاه و حسین مرزمانی از مازندران به مقام سوم و مدال برنز دست یافتند.

در وزن ۵۸ کیلوگرم محمدابراهیم مازندرانی از گیلان مدال طلا، متین اسماعیلی از کردستان مدال نقره و محمد رسولی از زنجان و بابک یگانه از آذربایجان غربی مدال برنز مشترک را کسب کردند.  

در وزن ۶۱ کیلوگرم علیرضا موسوی از تهران اول، محمد سینا مرتضوی فرد از خراسان رضوی دوم و امیر محمد خزایی از مازندران و عبدالله ابراهیم زاده از آذربایجان غربی به مقام سوم مشترک رسیدند.

در وزن ۶۴ کیلوگرم محمدمهدی سبحانی از لرستان اول، عباس میرزامحمدی از تهران دوم و امیرحسین ثوری از مازندران و مجتبی فیروزجهانی تیغ از گلستان مشترکا سوم شدند.

در وزن ۶۷ کیلوگرم سوران میرکی از کردستان عنوان قهرمانی را کسب کرد، دانیال نورعلی از لرستان دوم شد و پارسا مردای گیلان و سهند سهرابی از خوزستان مقام سوم را کسب کردند.

در وزن ۷۰ کیلوگرم علیرضا شبگرد از گیلان اول، محمد شهاب الدینی از آذربایجان غربی دوم و امیرحسین غریب فیوج از گلستان و سجاد بادی از خوزستان به مقام سوم رسیدند.

در وزن +۷۰ کیلوگرم محمدعرفان صادق از آذربایجان غربی مقام اول، محمد سهرابیان از لرستان مقام دوم و علی پدیدار از چهارمحال بختیاری و میثم پیانلو از تهران مقام سوم را مشترکا کسب کردند.

تیم بوکس کردستان در این رقابت ها با کسب ۴ مدال طلا، ۳ نقره و ۱ مدال برنز عنوان قهرمانی کشور را بدست آورد، عنوان فنی ترین بوکسور این المپیاد به میلاد فلاحی از کردستان تعلق گرفت و کاپ اخلاق نیز به تیم کهکیلویه و بویراحمد رسید.

 ۷۳۴۵/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =