۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۰
کد خبرنگار: 1182
کد خبر: 83456323
۰ نفر

برچسب‌ها

واحدهای تولیدی خوزستان با ظرفیت کمتر ۵۰ درصد فعال هستند

اهواز – ایرنا- رییس کانون کارآفرینی استان خوزستان با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی و تولیدی خوزستان با ظرفیت کمتر ۵۰ درصد فعال هستند گفت: دلیل نیمه تعطیل بودن بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی استان نداشتن اطلاعات کافی توسط کارآفرینان است.

به گزارش ایرنا احمد هرمز شامگاه چهارشنبه در نشست با رسانه های استان خوزستان در محل نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت بیان کرد: استان خوزستان به دلیل دارا بودن ظرفیت هایی همچون صنایع وابسته به نفت و پتروشیمی باید در صنایع پایین دستی عملکرد بهتری داشته باشد به طور نمونه ۴۷ درصد صنایع پتروشیمی در خوزستان تولید می شود اما صنایع پایین دستی این صنعت در اختیار استان های آذربایجان شرقی، مرکزی و اصفهان است.

وی ادامه داد: ۲۴۰ قانون موثر در کشور برای حمایت از کارآفرینان وجود دارد که در صورت تفسیر صحیح از این قوانین حداقل ۳۰درصد مشکل بیکاری استان خوزستان حل می شود.

هرمز یادآور شد: کانون کارآفرینی استان خوزستان دارای ۶ عضو دولتی ازجمله استاندار خوزستان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان صنعت، معدن تجارت و رییس دانشگاه شهید چمران است.

وی گفت: ۶ عضو کارآفرین این کانون نیز از طریق انتخابات میان کارآفرینان تعیین می شوند. کانون کارآفرینی استان خوزستان در ۲۶ شهرستان نماینده دارد که برای حضور در شورای اشتغال، جلسات کارآفرینی و ارائه مشاوره به کارآفرینان به فرمانداران شهرستان های معرفی شده اند.

به گفته هرمز رییس کانون کارآفرینی خوزستان چهار هزار و ۲۲۸ عضو فعال دارد و پرونده ۱۱ هزار کارآفرین نیز درحال بررسی است.

نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت و نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال از ششم تا نهم شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اهواز برقرار است.

۹۸۸۷/۶۰۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =