۶۶۰ میلیارد ریال برای گازرسانی روستاهای سبزوار هزینه شد

سبزوار- ایرنا- فرماندار ویژه سبزوار گفت: از سال گذشته تاکنون ۶۶۰ میلیارد ریال برای گازرسانی به روستاهای این شهرستان هزینه شده است.

احمد برادران چهارشنبه شب در نشست شورای اداری سبزوار افزود: از ۱۰۶روستای واجد شرایط گازرسانی شهرستان در مرحله نخست، ۴۸ روستا طی سالهای گذشته از نعمت گاز بهره مند شدند و عملیات گازرسانی به سایر روستاها تا قبل از فصل سرما به پایان می رسد.

وی اظهار داشت: علاوه بر طرحهای گازرسانی در دست اجرا،  ۲ هزار و ۳۳ کیلومتر شبکه توزیع در سطح شهرستان اجرا شده و ۱۴۰ هزار مشترک از نعمت گاز برخوردار هستند.

فرماندار سبزوار با اشاره به طرح مثلث اقتصادی گفت: بانک صنعت و معدن به عنوان معین اقتصاد مقاومتی این شهرستان تعیین شده و ۲۱  سند همکاری با ۱۰ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این شهرستان محقق می شود.

وی با اشاره به برخی دستاوردهای دولت دوازدهم در سبزوار اظهار داشت: در سالجاری ۲۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل راه آهن شهرستان اختصاص یافته و از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری نیز ۵۱۰ میلیارد ریال مصوب شده و این طرح در مرحله پایانی قرار دارد.

فرماندار سبزوار افزود: این شهرستان در مسیر ترانزیت بین المللی و ارتباط با کشورهای آسیای میانه قرار دارد که تکمیل راه آهن سبزوار این اهمیت را بیشتر می کند و در ادامه این طرح  به راه آهن سراسری شمال - جنوب متصل می شود.

وی گفت: با وجود شرایط سخت اقتصادی در هفته دولت امسال ۸۲ طرح عمرانی، صنعتی و کشاورزی با هزینه ۸۱۰ میلیارد ریال در شهرستان سبزوار به بهره برداری رسید.
وی افزود: در شرایط جنگ تمام عیار روانی و رسانه ای دشمن، مدیران و مسئولان شهرستان با تبیین خدمات دولت و نظام مردم را در جریان این دستاوردها قرار دهند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با انسجام ملی، وحدت مسئولان  و روسای قوا نشانه های شکست دشمن در جنگ روانی و اقتصادی آشکار شده است.

حسین مقصودی افزود: یکی از ترفند های دشمن در کنار جنگ روانی و اقتصادی، القای بروز  فساد سیستماتیک در کشور بود اما برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان اقتصادی تبلیغات دشمن را خنثی کرد.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت ها در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در چهار سال گذشته اظهار داشت: آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سربداران و فاز دوم کارخانه  فولاد  برخی از این شاخص ها است.

نماینده مردم سبزوار ادامه داد: همچنین با پیگیری های صورت گرفته فاز نخست ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سربداران سبزوار شامل زمین چمن، نور استاندارد، پیست تارتان، رختکن و  نصب صندلی امسال تکمیل می شود.

دیگر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح های بزرگ اقتصادی گفـت: در چهار سال گذشته  بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در بخش صنعت منطقه سرمایه گذاری شده است.

رمضانعلی سبحانی فر افزود: با موافقت کمیسیون شورای اقتصاد،  فاز دوم کارخانه فولاد  با سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد ریال آغاز می شود.

وی اظهار داشت: کارخانه آهک هیدراته با هزینه‌ بیش از ۲ هزار میلیارد ریال  امسال راه‌اندازی می‌ شود و کارخانه سیلیکو منگنز با سرمایه‌ گذاری چینی‌ها در شهرستان سبزوار در مرحله بهره برداری قرار دارد.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن گفت: فاز نخست مجتمع دارو سازی طاها در سبزوار به بهره‌ برداری رسیده و فاز دوم آن  نیز راه‌اندازی می شود.

سبحانی‌ فر ادامه داد: نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سربداران با سرمایه‌گذاری حدود ۴۰ هزار میلیارد ریال  وارد فاز اجرایی شده است.

وی گفت: هم اکنون ۱۴ کیلومتر از احداث لاین دوم جاده سبزوار - سلطان‌آباد در حال اجراست و در مرحله نخست ۲۵۰ میلیارد ریال برای چهار بانده شدن مسیر سبزوار به جوین و اسفراین اختصاص یافته است.

در این مراسم به مناسبت هفته دولت از کارمندان نمونه دستگاه های اجرایی شهرستان سبزوار قدردانی شد.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

۸۱۴۵/۷۴۹۵/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =