۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۳
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83456317
۰ نفر

برچسب‌ها

 اصناف نمونه قم تجلیل شدند

قم - ایرنا - طی آیینی با حضور رئیس سازمان بسیج اصناف کشور و برخی مسئولان قم هشت صنف نمونه و  چند پایگاه برتر قم شامگاه چهارشنبه در سالن اجتماعات اتاق اصناف قم تجلیل شدند.

 رئیس سازمان بسیج اصناف قم در این آیین با اشاره به برخی از اقدام های صورت گرفته برای اصناف قم در یک سال گذشته اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزشی فقه بازار یکی از برنامه ها و ماموریت های انجام شده توسط بسیج اصناف قم، طبق تدابیر و سیاستگذاری های بسیج اصناف کشور است.
عباس روحی بیان داشت: در این مدت سه هزار و ۵۰۰ تن از اصناف قم در دوره های آموزشی فقه بازار شرکت کردند.
وی اضافه کرد: ارائه آموزش های فقهی به اصناف از تاکیدهای علما و مراجع می باشد.
وی ترویج فرهنگ اقامه نماز اول وقت را نیز از دیگر برنامه های فرهنگی ترویجی برای اصناف قم دانست و افزود: بسیج اصناف قم اهتمام ویژه ای در تبیین راهکارهای ترغیبی برای اصناف و بازاریان قم بویژه اصناف حوالی حرم حضرت معصومه (س) در خصوص اقامه نماز  اول وقت داشته است.
وی افزود: سعی کردیم در مجتمع های تجاری  با پخش اذان فضای معنوی ایجاد کنیم.
رئیس بسیج اصناف قم همچنین با اشاره به ارائه آموزش امر به معروف و نهی از منکر به ۱۰۰ تن از اصناف قم اظهار داشت: در مقاطع مختلف رزمایش های تذکر لسانی را پیش بینی کردیم.
وی ادامه داد: توصیه ما به اصناف این است که هر فروشنده یک آمر به معروف باشد.
روحی همچنین با اشاره به تشکیل ستاد کریمه اهل بیت (ع) به منظور جمع آوری کمک های اصناف برای سیل زدگان کشور گفت: این موضوع در سطح کسبه و اتحادیه استان رنگ و بوی جهادی و انقلابی پیدا کرده است.
وی کمک های نقدی اصناف قم به سیل زدگان را پنج میلیارد ریال و غیر نقدی را نیز بالغ بر ۱۰ میلیاد ریال عنوان کرد و افزود: تامین مصالح ساختمانی با قیمت پایین و همچنین احداث پنج واحد مسکونی از جمله اقدام های اصناف قم در رابطه با کمک و همیاری رساندن به سیل زدگان کشور است.
وی افزود: در همین راستا افرادی از اتحادیه لوازم خانگی قم طی هفت مرحله در قالب گروه های جهادی برای تعمیر وسایل خانگی سیل زدگان به مناطق آسیب دیده از سیل اعزام شدند. 
وی با بیان اینکه توسعه پایگاه های بسبج اصناف در دستور کار قرار دارد، گفت: سال گذشته ۶ پایگاه بسیج را برای اصناف مختلف افتتاح کردیم، و ۶ پایگاه دیگر نیز در هفته دفاع مقدس به بهره برداری خواهد رسید.
   رئیس بسیج اصناف قم در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت ۱۰ هزار شهید اصناف کشور و یکهزار شهید اصناف قم بویژه شهید مهدی عراقی گفت: این شهید گرانقدر به عنوان کاسب امین شناخته می شود، و به همین علت سالروز شهادت او به نام بسیج اصناف نامگذاری شده است.
وی کارنامه اصناف قم در طول سالیان گذشته را درخشان توصیف کرد و بیان داشت: اصناف جزء نخستین اقشاری بودند که به ندای حضرت امام (ره) لبیک گفتند که نشان دهنده وفاداری آنها به نظام اسلامی است.                                            قم دارای ۳۵ هزار اصناف و ۵۸ اتحادیه است.
وی با بیان اصناف وفاداری خود به انقلاب را با تقدیم مال و جان ثابت کردند، گفت: اصناف در طول هشت سال جنگ تحمیلی پشتیبانی کننده جبهه ها بودند و دغدغه داشتند، و امروز نیز در صف اول جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارند. 
 ۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =