اصناف با در دست گرفتن پرچم اقتصاد، فرهنگ جامعه را مدیریت کنند

قم - ایرنا - رئیس سازمان بسیج اصناف کشور گفت: بازار باید به جایگاه اصلی خود بازگردد و اصناف نیز با در دست گرفتن پرچم اقتصاد، فرهنگ جامعه را مدیریت کنند.

عباس حسن پور شامگاه چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز ملی بسیج اصناف در سالن اجتماعات اتاق اصناف قم، اظهار داشت: مشکلات کشور تنها با اتکا به توان و ظرفیت های داخلی رفع می شود.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان داشت: رهبر انقلاب در این بیانیه مطالب مهمی را پیرامون موضوع های مختلف بویژه اقتصاد مطرح فرمودند و وضعیت اقتصادی کشور طی 40 سال گذشته و حتی دوران ستم شاهی را به تصویر کشیدند، به همین علت تبیین این بیانیه برای اصناف مانند سایر اقشار جامعه ضروری می باشد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در اواخر ماه بهمن ۹۷ در بیانیه ای خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان های انقلاب اسلامی را در هفت فصل تبیین کردند.
 وی با اشاره به اطلاعات جامع و کامل رهبر انقلاب در مورد مسائل اقتصادی گفت: رهبری مانند یک کارشناس اقتصادی خبره و باتجربه دردها و مشکلات را به زیبایی بیان می کنند.
رئیس بسیج اصناف کشور همچنین ضرورت سپردن امور اقتصادی کشور به دست افراد کاردان و متخصص را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: توزیع اقلام و کالاهای مهم مانند گوشت و لبنیات باید توسط اصناف صورت گیرد.
حسن پور با اشاره به ظرفیت های عظیم اقتصادی در قم گفت: در این استان پس از گردشگری مذهبی و فرش خوشه های صنعتی مانند کفش و دمپایی حرف اول را در کشور می زند، از این رو باید با تامین مواد اولیه زمینه توسعه و رونق بیش از پیش اقتصاد را در این استان فراهم کنیم.    

 قم دارای ۳۵ هزار اصناف و ۵۸ اتحادیه است.
رئیس بسیج اصناف کشور همچنین اصناف را بازوان توانمند اقتصادی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: اصناف به قشر ضعیف و محروم جامعه کمک های زیادی می کنند، و این موضوع باعث جلوگیری از گسترش فقر در جامعه شده است.
وی همچنین با اشاره به پیشرفت های نظامی و تسلیحاتی کشور آن را بزرگترین افتخار و مایه یاس و ناامیدی دشمن دانست و افزود: دشمن درصدد نفوذ همه جانبه در ارکان کشور است، و ما باید مسائل سیاسی را به صورت ریشه ای با مردم در میان بگذاریم.
در این آیین هشت صنف و  اتحادیه نمونه و برتر قم تجلیل شدند.
چهارم شهریورماه روز بسیج اصناف نام گذاری شده است.
۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =