۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۰
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83456308
۰ نفر
دادگاه رژیم آل خلیفه ۹ فعال بحرینی را به زندان محکوم کرد

تهران – ایرنا – دادگاه رژیم آل خلیفه بحرین روز چهارشنبه ۹ فعال سیاسی این کشور را جمعا به بیش از ۹ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی اللؤلؤه بحرین، دادگاه جنایی رژیم آل خلیفه طی احکامی جداگانه یک شهروند بحرینی را به ۶ سال زندان و پرداخت یکصد هزار دینار جریمه نقدی، سه شهروند دیگر را هر کدام به یک سال زندان و پرداخت دو هزار دینار جریمه نقدی، چهار شهروند دیگر را به دو سال زندان و یک شهروند بحرینی را نیز به سه ماه زندان محکوم کرد.

در این گزارش، اشاره ای به اتهام این ۹ شهروند بحرینی نشده است، اما بنابر گزارش شبکه تلویزیونی اللؤلؤه این شهروندان با اتهام های سیاسی محاکمه و محکوم شدند.

دیده بان حقوق بشر دستگاه قضایی بحرین را غیرمستقل و در خدمت رژیم بحرین عنوان کرده و تاکید کرده است که دادگاه های این رژیم نقش محوری در سرکوب معترضان در این کشور دارند.

بحرین از زمان سرکوب قیام مردمی در سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون شاهد موج اعتراض های مردمی است که خواستار اصلاحات سیاسی در این کشور هستند.

به گفته فعالان بحرینی، شمار زیادی از شخصیت ها و رهبران گروه های مخالف، پزشکان، معلمان، دانش آموزان و کارمندان بخش عمومی در زندان های بحرین شکنجه شده اند.

رژیم آل خلیفه با حمایت دولت های غربی از جمله انگلیس و با کمک نظامیان عربستان و ماموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده اند، اعتراض های مسالمت آمیز مردمی این کشور را با شدیدترین شکل سرکوب می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =