یازدهمین اورژانس خاش با حضور معاون وزیر بهداشت افتتاح شد

زاهدان - ایرنا - یازدهمین اورژانس خاش به مناسبت هفته دولت امروز/چهارشنبه/با حضور معاون وزیر بهداشت درمان و شماری از مسئولان در منطقه تیغ‌آب این شهرستان افتتاح شد.

فرماندار خاش در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به گستردگی منطقه به ایجاد ۹ پایگاه اورژانس جدید نیاز داریم و این موضوع از مطالبات و درخواست های مهم مردم است.


صاحب گل صالحی افزود: معاون وزیر بهداشت همچینن از بخش های مختلف بیمارستان امام خمینی(ره)خاش بازدید و برای تعمیر، تجهیز و رفع مشکلات و تامین نیازهای بخش های آی سی یو ICU؛ ان آی سی یو NICUو سی تی اسکن قول مساعدت داد.

وی بیان کرد: با توجه به بعد مسافت خاش با مرکز استان، موقعیت خاص جغرافیائی شهرستان و قرار گرفتن در شاهراه محور توسعه شرق کشور ارتباط با شهرهای ایرانشهر، سراوان و زاهدان و هم مرز بودن با کشور پاکستان، تردد اتباع بیگانه غیرمجاز، آمار بالای حوادث ترافیکی و بیماری های وارده عفونی و انگلی نیاز به ساخت بیمارستان دوم احساس می شود.

فرماندار خاش همچنین بر ضرورت خرید و تامین دستگاه MRT نظر به موارد فوق و نیز راه اندازی اورژانس هوائی و نوسازی تجهیزات پزشکی و درمانی تاکید کرد.

وی بیان کرد: با حضور معاون وزیر راه و رئیس سازمان حمل و نقل و راهداری کشور، معاون عمرانی استاندار، شماری از مدیران کل و نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی مشکلات راههای حوزه شهرستان خاش مورد بررسی قرار گرفت.


صالحی ادامه داد: مباحث دو بانده کردن محورهای ارتباطی خاش و از جمله محور خاش به زاهدان، بازگشایی، اجرا و تکمیل راه‌های گوهرکوه به بزمان و چاه احمد به سمسور و راه مرزی روتک و تقاضای ارتقای جاده خاش به سنگان و میرجاوه، روکش آسفالت راههای اصلی و فرعی( مانند راههای خاش به زاهدان، سراوان و ایرانشهر و ایرندگان، اسکل آباد، گوهرکوه و چاه احمد) و جاده گردشگری تفتان و راه دسترسی به سردریا و دشت دقال مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش ایرنا ۱۴ طرح بهداشتی، آموزشی و مسکن محرومین با حضور فرماندار در ایرندگان خاش افتتاح و کلنگ زنی شد.

۷۳۱۰**۳۲۱۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =