افتتاح ۱۰۰۰ میلیارد ریال و ۸۰ میلیون یورو طرح در آذربایجان‌شرقی

تبریز- ایرنا - پنجمین روز هفته دولت در آذربایجان‌شرقی با افتتاح طرح‌های عمرانی، خدماتی و کشاورزی با اعتباری در حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال و ۸۰ میلیون یورو همراه بود.

امروز با حضور استاندار آذربایجان شرقی ۸۱ کیلومتر از خط انتقال پشتیبان آبرسانی به تبریز بهره‌برداری شد.

برای اجرای این فاز،  ۸۰ میلیون یورو و ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و هزینه اجرای کل پروژه ۱۴۰ میلیون یورو و ۶۰۰ میلیارد ریال است.

خط انتقال پشتیبان آبرسانی به تبریز شامل ۱۴۶ کیلومترلوله فولادی، دو مخزن و یک ایستگاه پمپاژ است که ضریب اطمینان تأمین آب ۲۴ شهر و ۳۳۴ روستا را در هنگام بروز حوادث پیش‌بینی نشده تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

پیشرفت فیزیکی مخازن این طرح ۶۰ درصد است و در ماه‌های آینده، عملیات اجرایی ۲۹ کیلومتر از خط انتقال نیز به اتمام می‌رسد.

در این پروژه به جای لوله‌های بتنی خط موجود، از لوله‌های ۲۰۰۰ فولادی استفاده شده‌ تا مشکل ترکیدگی و خوردگی به حداقل کاهش یابد.

همزمان با افتتاح این پروژه، بهره‌برداری از ۴ طرح آبی دیگر شامل شبکه‌ ۵۰۰ هکتاری آبیاری و زهکشی زنوز در دو روستای «چرچر» و «تازه‌کند آخوند» شهرستان مرند با سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد ریالی، طرح اصلاح و بهسازی نهر علویان در صوفی‌چای شهرستان مراغه با سرمایه‌گذاری ۶.۵ میلیارد تومانی، سازه‌های اندازه‌گیری و کنترل جریان در انهار منشعب از آجی‌چای شهرستان‌های تبریز و اسکو با سرمایه‌گذاری ۵۵ میلیارد ریالی و ایستگاه هیدرومتری پل خورخور در شهرستان اسکو با سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیارد ریالی آغاز شد.

۶ طرح عمرانی و تولیدی در آذرشهر افتتاح شد

 استاندار آذربایجان‌شرقی امروز همچنین در سفر به شهرستان آذرشهر، ۶ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی را به مناسبت هفته دولت افتتاح کرد.

ساختمان اداره امور مالیاتی شهر ممقان یکی از این طرح ها بود که در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع و با حدود ۵ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید.

محمدرضا پورمحمدی همچنین مرکز بهداشتی و درمانی شهر ممقان را که با بیش از ۳۵ میلیارد ریال با مشارکت خیران ساخته شده است، افتتاح کرد.

همزمان با حضور استاندار آذربایجان شرقی در شهر ممقان، عملیات ساخت واحد فرآوری مواد غذایی، نخود و خشکبار این شهر در پنج هکتار زمین و سرمایه‌گذاری اولیه ۱۰ میلیارد ریال آغاز شد.

به گفته مدیر این طرح، اشتغال‌زایی برای بیش از یک هزار نفر از جوانان منطقه و افزایش صادرات مواد غذایی، از مزایای این طرح به شمار می‌رود.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه یک واحد تولید تجهیزات استیل چهارگانه بیمارستانی با بیش از ۱۸۰ نوع محصول متفاوت و تخت الکترومکانیکی اتاق عمل را افتتاح کرد.

برای راه‌اندازی این واحد صنعتی، بیش از۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و با افتتاح آن برای بیش از ٣٠ نفر به صورت مستقیم و ٣٠ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده است.

یک واحد تولید تجهیزات یک‌بارمصرف آزمایشگاهی و بیمارستانی با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۲۰ نفر نیز با حضور استاندار آذربایجان شرقی افتتاح شد.

همچنین بهره‌برداری از فاز چهارم و طرح توسعه یک واحد تولید کیک با حضور استاندار آذربایجان شرقی آغاز شد.

افتتاح ساختمان جدید مرکز علمی کاربردی گروه صنایع غذایی شیرین عسل از دیگر برنامه‌های استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان آذرشهر بود.

۵۴ میلیارد ریال طرح عمرانی کشاورزی در روستاهای اهر بهره‌برداری شد

امروز همزمان با پنجمین روز هفته دولت ۳۶ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی با اعتباری در حدود ۵۴ میلیارد ریال بهره‌برداری شد.

به گزارش ایرنا، این طرح ها شامل آسفالت راه های روستایی، کانال انتقال آب کشاورزی،  طرح مرمت و احیاء قنات روستای مزرعه حاج عابدین به طول ۸۵ متر، جدول گذاری، غسالخانه، دیوار سنگی، پل، مسیرگشایی، شن ریزی، هدایت آب های سطحی، پیاده روسازی و طرح هادی روستایی بود.

پنج طرح عمرانی و خدماتی در بستان‌آباد افتتاح شد

 پنج طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری افزون بر ۲۳ میلیارد ریال در شهرستان بستان‌آباد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا همزمان با پنجمین روز از هفته دولت در شهرستان بستان آباد یک واحد مرغداری گوشتی با اعتباری بیش از ۱۵ میلیارد ریال و با ظرفیت ۱۸۰ هزار قطعه مرغ در روستای قره بابا و اشتغالزایی برای ۱۰ نفر افتتاح شد.
امروز همچنین طرح آبخیزداری روستای زرین قبا با اعتبار ۲ میلیارد ریال در بخش تیکمه داش به بهره برداری رسید.
طرح مرمت و بازسازی چشمه داش بلاغ در روستای قیش قورشاق بااعتبار ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح هایی بود که در تیکمه داش افتتاح شد.
همچنین طرح هادی روستای خشکناب (زادگاه پدری استاد شهریار) با اعتبار ۲ میلیارد ریالی شامل اجرای سنگ فرش و جدولگذاری توسط بنیاد مسکن به بهره برداری رسید.

طرح هادی روستای در زگلوجه اوجان هم با ۲ میلیارد ریال اعتبار بهره برداری شد.
عملیات اجرایی طرح آبخیزداری روستای شنگل آباد با برآورد اعتبار بیش از ۲ میلیاردریال هم امروز آغاز شد.

۹۰ میلیارد ریال پروژه شهری در مرند افتتاح شد

 همزمان با پنجمین روز از هفته دولت، پروژه های شهرداری مرند با اعتباری افزون بر ۹۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، پل خیام با مساحت ۱۱۰ مترمربع و اعتبار ۲ میلیارد ریال در مرند به بهره برداری رسید.
همزمان، پل شهرک سبا در مساحت ۱۲۰ مترمربع و اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و پل سردار ملی به مساحت ۱۲۰ مترمربع و هزینه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال با حضور مسوولین افتتاح شد.
امروز همچنین پروژه سنگفرش معابر شهر مرند با اعتباری افزون بر ۱۶ میلیارد ریال در مساحت ۲۲۴ هزار متر مربع مورد بهره برداری قرار گرفت.
آسفالت ریزی ۹۷ هزار متر مربع از معابر سطح شهر با هزینه ۵۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، جدول گذاری به طول ۵ هزار مترمربع با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و احداث دیواره سنگی چایکنار به متراژ ۲ هزار مترمکعب و هزینه ۵ میلیارد ریال از دیگر پروژه های شهری مرند بود که با حضور مسوولین شهرستان به بهره برداری رسید.

۸ طرح عمرانی هفته دولت در عجب‌شیر به بهره‌برداری رسید

 ۸ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی با ۹ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان اعتبار در پنجمین روز از هفته دولت در عجب‌شیر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، این طرح‌ها شامل افتتاح ساختمان اورژانس ۱۱۵با یک دستگاه آمبولانس و ۶ نفر کادر، افتتاح آزمایشگاه مرکزی بهداشت عجب شیر، افتتاح کانون دوستاران شهروند ارشد، افتتاح ساختمان دهیاری روستای نانسا، افتتاح کارخانه تولید هیدروکربن سبک و سنگین با اشتغال‌زایی ۱۲نفر، بهره‌برداری از کارگاه تیرچه بلوک با اشتغال‌زایی ۳نفر و  کارخانه صنایع چوب با اشتغال‌زایی ۱۰نفر و  کارخانه تولید روغن موتور با اشتغال‌زایی ۵۰ نفر هستند.

۴ طرح هادی در هشترود بهره‌برداری شد

 ۴ طرح هادی با یک میلیارد و ۳۷۲ میلیون تومان اعتبار در پنجمین روز از هفته دولت در بخش مرکزی و نظرکهریزی هشترود افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هشترود در مراسم بهره برداری طرح های هادی روستاهای ملاجیق، آلاقیه و آسایش از توابع بخش نظرکهریزی و  روستای باباکندی کوه از توابع بخش مرکزی این شهرستان گفت: در طرح هادی روستای باباکندی که ۲۹۶ میلیون تومان هزینه داشت پیاده رو سازی به مساحت حدود ۹۰۰مترمربع، کانیوو کاسه ای بطول ۵۰۰ متر، کانیوو ایستاده بطول ۵۰متر، رفوژ بطول ۶۰متر، زیرسازی و آسفالت اجرا شده است.
بهمن مهرانی فر افزود: همچنین در این روستا که ۶۵ خانوار دارد ۴۲ واحد از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی نوسازی شده است.

وی گفت: در راستای اجرای طرح هادی در روستاهای استان، در روستای ملاجیق ۴۱۰۰متر و در روستای آلاقیه ۵۰۰۰ متر مربع از معابر روستاها زیرسازی و آسفالت شده است.
مهرانی فر افزود: در روستای آسایش نیز ۱۵۰ میلیون تومان از اعتبارات دولتی برای زیرسازی و آسفالت به مساحت حدود ۱۹۰۰متر مربع هزینه شده است.

۳۷ طرح عمرانی و خدماتی در میانه بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد

همزمان با پنجمین روز از هفته دولت از ۳۵ طرح عمرانی و خدماتی در بخش مرکزی میانه با اعتبار ۱۴۷ میلیارد ریال بهره‌برداری و ۲ طرح دیگر با اعتبار ۲۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال کلنگ‌زنی شد.

به گزارش ایرنا، این طرح ها شامل آبیاری تحت فشار در روستاهای بداق بیگ و چرکینلو، گازرسانی به روستاهای گورچینلو، قالوجه، بلانیق، قویجاق، ارس، دادلو، کهریز، طغای، بیگ بلاغی، قراجیه قیه، پورسخلو، قمقان، گونلو، گلوجه اسلام، قاسم درق، آغ ورن، آغچه دربند و قاضی ولی، گازرسانی به تعدادی از واحدهای صنعتی بخش مرکزی، ایستگاه پمپاژ شماره ۳ مجتمع اوچ تپه و مخزن آب شرب روستای قورجاق اتست.

امروز همچنین دوربین های نظارت شهر آچاچی، طرح توسعه و اصلاح آب شرب شهر آچاچی، جدولگذاری، زیرسازی و شن ریزی روستاهای حسن آباد، ززاویه، قره طورق، ارباط، باشماق، دوزنان، کلوچه خالصه، دریندرق، طوق و کرامه، ساماندهی و احداث مزار شهدای روستای حسن آباد، اجرای سنگ فرش پیاده روی معابر اصلی و مدرسه روستای طوق، ابتدایی یک کلاسه روستاهای کولا و بیگ بلاغی، ارتقای سایت تلفن همراه از نسل دوم به سوم روستای طوق و یک واحد تولیدی پوشاک افتتاح شد.

همچنین ۲ طرح تاسیسات تولید گلخانه در روستای قراجه و منبع آب شهری آچاچی کلنگ زنی شد.

۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =