رژیم صهیونیستی به سفارتخانه‌های خود نسبت به واکنش حزب الله هشدار داد

تهران – ایرنا – منابع خبری روز چهارشنبه گزارش دادند که رژیم‌صهیونیستی به نمایندگی‌ها و سفارتخانه‌های خود درباره پاسخ(واکنش) حزب الله لبنان به حمله پهپادی اخیر این رژیم به جنوب بیروت هشدار داده‌ است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت عربی به نقل از یک مقام امنیتی صهیونیستی، رژیم صهیونیستی به نمایندگی های خود در خارج از سرزمین های اشغالی هشدار داده که تدابیر امنیتی لازم را اتخاذ کنند.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی از سفرا و نمایندگان خود به ویژه در خاور دور و آمریکای جنوبی خواسته تا در روزهای آینده در منازل خود بمانند و از رفت و آمدهای غیر ضروری خودداری کنند.

این گزارش می افزاید، رژیم صهیونیستی همچنین خواستار افزایش تدابیر امنیتی در کنیسه ها، مدارس و مؤسسات و نهادهای یهودی در تعدادی از کشورها شده است.

در همین رابطه شبکه ۱۲ تلویزیونی رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که وزارت خارجه این رژیم به سفارتخانه ها و نمایندگی های خود در جهان نسبت به تحولات در عراق نیز هشدار داده است.

پیش تر نیز رسانه های صهیونیستی گزارش داده بودند که ارتش رژیم صهیونیستی از دو روز پیش در شمال سرزمین های اشغالی در حالت آماده باش است.

شبکه خبری المیادین نیز روز چهارشنبه گزارش داد که گشتی های رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته در مرز با لبنان رؤیت نشدند.

دو پهپاد متجاوز رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه با نقض حریم هوایی لبنان، در جنوب بیروت در منطقه ضاحیه سقوط کردند. پهپاد اول هیچگونه خسارتی به همراه نداشت، ولی پهپاد دوم که مجهز به بمب بود، به بخشی از ساختمان رسانه ای حزب الله خساراتی وارد کرد.

پس از تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی با پهپادهای انتحاری به لبنان «سید حسن نصرالله» دبیر کل این حزب در واکنش به این تجاوز  اعلام کرد: تجاوز صهیونیست ها بی پاسخ نخواهد ماند و زمانی که اسرائیل، لبنان را بمباران می کرد به پایان رسیده و امروز لبنان در امنیت به سر می برد.

از سوی دیگر، تارنمای شبکه خبری «راشاتودی» اعلام کرد، در ادامه تحولات امنیتی فلسطین اشغالی، پلیس رژیم صهیونیستی محدودیت هایی را بر حرکت خودروهای غیرنظامی در مرز با لبنان اعمال کرده و فقط خودروهای نظامی معین اجازه عبور و مرور در این نقاط را دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =