چابک سازی دولت به معنی منطقی بودن اندازه آن است

اصفهان- ایرنا - معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: چابک سازی دولت به معنی کوچک سازی آن نیست بلکه به مثابه منطقی بودن اندازه و حجم آن است.

سیدصدرالدین صدری نوش آبادی روز چهارشنبه در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی در تالار شریعتی دانشگاه اصفهان افزود: چابک سازی دولت یکی از۱۰ برنامه جامع اصلاح نظام اداری است و ما در آن به دنبال منطقی کردن اندازه دولت هستیم.

وی ادامه داد: تاکنون مفروض این بوده که اندازه دولت بزرگ است به همین دلیل برای اندازه کردن منطقی آن در ابعاد کمی و کیفی باید مسائل مربوط به کوچک سازی لحاظ شود که البته در این زمینه جای نگرانی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه دور دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداری مشتمل بر ۱۰ برنامه است که از سال گذشته شروع شده است و تا سال ۹۹ ادامه دارد، اظهار داشت: تفاوت این دوره با قبل، اضافه شدن ۲ برنامه صیانت از حقوق شهروندی و مدیریت بهره وری نظام اداری است.

صدری، توجه خاص به توانمندسازی کارکنان را یکی دیگر از این برنامه ها خواند و گفت: در سال های گذشته به معنای واقعی از توانمندسازی کارمندان در دستگاه های اجرایی غفلت شده است.

وی گفت: مدیران برخی دستگاه ها عنوان می کنند که نیروی زیادی دارند اما با این حال از نیازشان به استخدام تعدادی نیروی توانمند سخن می گویند.

صدری با تاکید براینکه توانمندسازی فقط به معنی آموزش نیست، ادامه داد: برخی مدیران به جای توانمندسازی به دنبال استخدام نیروی جدید هستند در حالی که باید از بین کارکنان موجود، نیروهای کارا و اثربخش پرورش دهند.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی، توسعه دولت الکترونیک را از دیگر برنامه های اصلاح نظام اداری خواند و تصریح کرد: این کار باعث شفاف سازی و ارتقای سلامت اداری می شود.

صدری، برون سپاری را نیز از برنامه های اصلاح نظام اداری توصیف کرد و افزود: دستگاه های اجرایی، اهتمام خاصی به این کار ندارند که شاید ریشه آن فرهنگی و فکری باشد زیرا برخی تصور می کنند که با این کار، بخشی از حاکمیت برون سپاری می شود.

وی با بیان اینکه در باره موارد ذکر شده در رنکینگ های بین المللی جایگاه چندان مناسبی نداریم، تاکید کرد: رتبه ما با توجه به پیشینه فرهنگی و دینی باید بالاتر باشد.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه تفاهمنامه ای با همه دستگاه های اجرایی برای تعیین سهم آنها برای تحقق اهداف کمی برنامه اصلاح نظام اداری منعقد شده است، گفت: حلقه مفقوده ای در این زمینه وجود دارد زیرا بُرش های استانی آن بخوبی تبیین نشده و لازم است مدیران دستگاه ها، سهم خود را پیگیری کنند.

وی همچنین با اشاره به برخی مسائل اداری افزود: ما گفته ایم که متوسط سن مدیران باید هشت سال کاهش یابد یا ۳۰ درصد انتصاب ها از بانوان باشند در حالی که این توصیه بدین معنا نیست که بطور حتم این کار باید در هر دستگاهی اتفاق بیفتد بلکه سهم هر دستگاه با توجه به شرایط آن مشخص شده است.

در این مراسم از ۳۰ نفر از کارمندان و مدیران دستگاه های اجرایی استان اصفهان که در جشنواره شهید رجایی برگزیده شده اند، تقدیر بعمل آمد.

۶۶ دستگاه اجرایی در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی استان اصفهان شرکت کردند.

۶۰۲۷/۳۰۱۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =