خراسان شمالی از طرح اقدام ملی پنج هزار مسکن سهم دارد

بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: سهم این استان از ۴۰۰ هزار واحدی که در قالب طرح اقدام ملی برای تولید مسکن در کشور ساخته می‌شود، نزدیک به پنج هزار واحد است.

به گزارش ایرنا رضا رجب‌زاده، چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان اسفراین اظهار داشت: طرح اقدام ملی برای ساخت مسکن، یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید برای خانه‌دار کردن مردم است که دستگاه‌های مربوط استانی باید سهمیه تعیین شده برای این خطه را تا ۲ سال آینده بسازند.
وی کمبود مسکن را یکی از مشکلات اصلی استانها برشمرد و گفت: ۷۰ درصد سبد هزینه خانوارها مربوط به مسکن است و این معضل یکی از موانع اصلی برای ازدواج جوانان است.
رجب زاده با اشاره به مصوبات و تفاهم نامه های امضا شده در سفر ریاست جمهوری به استان گفت: بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال تفاهم نامه در این سفر امضا شد که می‌تواند فرصت خوبی برای اشتغالزایی و توسعه شهرستانها باشد.
وی افزود: هر شهرستان با توجه به استعداد و تلاش مدیران خود می تواند از این فرصت برای سرمایه گذاری استفاده کند.

ساخت ۶ هزار واحد مسکونی سیلزده تا پایان امسال 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: تا پایان امسال ۶ هزار واحد مسکونی در مناطق سیلزده استان بازسازی می شود.
رجب زاده افزود: اولویت اول استان بحث بازسازی و جبران خرابی های مناطق سیل زده است و یکی از ملاک های اصلی در این کار اجرای خوب و مطلوب این امر است.
وی گفت: پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده از سیل در استان آغاز شده و تاکنون ۱۱ هزار متقاضی در این حوزه شناسایی شده اند.

فرماندار اسفراین نیز اظهار داشت: ۱۵۱ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال تسهیلات برای ساخت مسکن سیل زدگان در این شهرستان اختصاص یافته که ۳۲۱ واحد از آن بهره مند شده اند که ۲۳ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال این رقم بلاعوض بوده که به ۱۱۱ نفر پرداخت شده است.
طاهر رستمی افزود: با پیگیری های انجام شده ۷۱ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال اعتبار نیز برای ترمیم آسیب های سیل در بخش های مختلف از جمله اصلاح و بازسازی تاسیسات آبرسانی و لایروبی رودخانه ها اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان گفت: پروژه ایستگاه راه آهن جوین - اسفراین با اعتباری افزون بر ۲۰۰۲ هزار میلیارد ریال از پروژه های کلان این شهرستان است که در سفر ریاست جمهوری به استان خراسان شمالی اعتبار آن جذب شده است.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

۵۱۳۲/۷۱۸۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =