قعالیت ۱۵ مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی غیر دولتی در زنجان

زنجان - ایرنا - هم اکنون در سطح استان زنجان ۳۸ مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی حضوری دولتی و غیردولتی فعالیت می کند که از این تعداد ۱۵ مرکز غیردولتی به صورت تخصصی در زمینه مشاوره و خدمات روان شناختی به گروههای هدف و مراجعه کنندگان خدمات ارائه می کنند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان شامگاه چهارشنبه  با اعلام این خبر در مراسم  افتتاح مرکز مشاوره آلفا، سیزدهمین مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی عمومی استان، افزود: این مرکز  باهدف ارایه خدمات مشاوره ای، روان شناختی فردی، گروهی و افزایش دسترسی مردم به خدمات روان شناختی و بهره وری از ظرفیت های تخصصی مرتبط و موجود در استان افتتاح  شده است.
محمد محمدی قیداری افزود: این اداره کل در استای اهداف پیشگیرانه و ارتقای سلامت روان آحاد جامعه در سطح استان در جهت افزایش دسترسی مردم به خدمات مشاوره ای و روان شناختی و بهره مندی مناسب از ظرفیت های تخصصی موجود در سطح استان اقدام به گسترش و حمایت از مراکز مشاوره ای کرده است.
این مسئول با اشاره به فعالیت مراکز مشاوره دولتی نیز گفت: هم اکنون در استان  یک مرکز مشاوره حضوری دولتی در شهرستان زنجان و پنج  دفتر مشاوره حضوری دولتی در شهرستان های ابهر، خدابنده، طارم و ایجرود و ماهنشان  فعال است.
محمدی افزود : بر اساس  بند ۶ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال ۸۰ مجلس شورای اسلامی و قانون احکام دایمی برنامه های توسعه کشور، سازمان بهزیستی تنها مرجع صدور پروانه فعالیت برای ایجاد مراکز خدمات مشاوره اجتماعی و روان شناختی اجتماعی است.

وی یادآور شد:  این سازمان به عنوان نهاد ستونی رفاه اجتماعی، مشاوره را  بهترین راهبرد پیشگیرانه از آسیب های اجتماعی می شناسد وبا چنین دیدگاهی به راه اندازی و توسعه فعالیت های مشاوره ای همت گمارده است.

۹۶۴۶/۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =