۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۱
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83456226
۰ نفر

برچسب‌ها

 وجود جامعه صالح در گرو نظام مندی خانواده است

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به اهمیت و نقش کلیدی خانواده در اجتماع گفت: اگر خانواده نظام مند شود، جامعه صالح و آباد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی  همدانی عصر چهارشنبه در نخستین همایش خانواده استان البرز که در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد، با قدردانی از همراهی و همکاری رسانه ها، بسیج ،سپاه ، آموزش و پرورش و شهرداری کرج در برپایی این همایش افزود:در این همایش تلاش شده تا خانواده ها از فضائل آن بهره مند شوند.

وی ادامه داد : ۲۵ ذی الحجه روز نزول  آیات سوره مبارکه انسان به نام روز خانواده نامگذاری شده  و خانواده از نگاه اسلام ارزشمند است که از جمع شدن این جوامع کوچک،  ملت ، امت و جریان بزرگی به نام جریان بشری ساخته می شود.

آیت الله حسینی همدانی افزود: اگر این اجتماع کوچک نظام داشته باشد، جامعه صالح و آباد خواهد شد چرا از کنار هم قرار گرفتن رودهای گل آلوده رود زلال تشکیل نمی شود.

  نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان داشت : خانواده ها در سطح اجتماع باید نظم لازم را داشته باشند ضمن آنکه خوبی و آبادانی این کانون اجتماعی موجب ایجاد جامعه صالح می شود زیرا خانواده  در جامعه اسلامی مرکز تربیت نسل مومن و انقلابی  است .

امام جمعه کرج  تاکید کرد که  برای تحکیم خانواده قرآن کریم ۲ اصل را بیان می فرمایند که نخست مودت و محبت و دوم کریمانه از اشتباهات گذشت کردن، است .

آیت الله حسینی همدانی افزود: محبت و مودت بسیار مهم بوده زیرا  موجب استخکام خانواده  می شود و از طرفی گذشت نیز به این  استحکام معنا می بخشد.

وی ادامه داد: در اسلام  به مردان به عنوان مدیران خانواده، بانوان اساس آرامش خانواده و فرزندان که چگونه با پدر و مادر چگونه رفتار داشته باشند تذکراتی داده شده است. مرد قدرت دفاع از کیان و استحکام بخشی به خانواده  را دارد و می تواند از حریم خانواده دفاع کند.تدبیر امور و اداره کردن با قدرت و توان از مردانگی است  وزن و مرد در مسائل  جاری زندگی وظایفی دارند.

امام جمعه کرج گفت : اسلام مرد را غیرت ورز و زن را امانت دار می داند و باید  این صفات در خانواده ها پر رنگ باشند.

وی تاکید کرد که محبت و مودت به خانواده استحکام می بخشد و ما نسبت به بچه ها باید خیلی دقت داشته باشیم. رابطه پدر و مادر و فرزندان عاطفی و قوی باید باشد.

آیت الله حسینی همدانی  بیان داشت : حضرت رسول اکرم (ص ) فرمودند  که با جوانان با نیکویی رفتار کنید و شخصیت آنان را تحقیر نکنید.

امام جمعه کرج گفت: خداوند می فرماید: اهل ایمان به خانواده اعتنا می کنند و روابط بین اعضای خانواده را سالم نگه می دارند و اگر خانواده صالح بود جامعه صالح است  و اگر نباشد جامعه کج می شود.

نماینده ولی فقیه در البرز افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب  رهبر معظم انقلاب  هفت توصیه داردکه توصیه هفتم سبک زندگی اسلامی است، دراین توصیه جایگاه  خانواده خودش را نشان می دهد و بحث سر تمدن سازی است .

حسینی همدانی  افزود: خطاب بیانیه رهبرانقلاب به جوانان یعنی جوانان هستند که در مسیر تمدن سازی پیشران بوده و  جوان مومن ، متعهد و انقلابی می تواند نقش داشته باشد.

امام جمعه کرج اظهار داشت: جوان در خانواده تربیت می شود و اگر خانواده یعنی پدر و مادر صالح باشند فرزند صالح تربیت خواهد شد.

وی افزود: دشمن با تمام توان سبک زندگی خود را به جامعه تحمیل می کند و با تمام ترفند هایی که دارد به جنگ خانواده ها آمده و می خواهد هویت دینی و انقلابی را از بین ببرد و باید با زیرکی در برابر آن ایستاد و این مرکز را سالم نگه داشت.

حسینی همدانی اظهار داشت: مردان و زنان سالمند باید در جامعه مورد احترام و تکریم قرار بگیرند و در آیات و روایات بسیار تاکید شده که به آنها احترام بگذاریم .

وی تاکید کرد که تفرقه، نفاق ، دورویی  و جدایی به ضرر اجتماع است که در البرز قومیت ها می بایست این الفت اجتماعی را حفظ کنند.

همایش خانواده با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج ، سازمان فرهنگی شهرداری  کرج  و دیگر نهادها و دستگاه های اجرایی برگزار شد.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =