اردکانیان : امسال رکورد تولید برق، مدیریت مصرف و صادرات انرژی ثبت شد

تهران- ایرنا- وزیر نیرو با بیان اینکه وزارت نیرو از دستگاه‌های برتر کشور است، گفت: امسال توانستیم سه رکورد مهم در تولید برق، مدیریت مصرف و صادرات انرژی به کشورهای همسایه را داشته باشیم.

رضا اردکانیان عصر روز چهارشنبه در حاشیه جشنواره شهید رجایی در محل اجلاس سران ضمن قدردانی  از مجموعه نظرات مثبتی که هموطنان در رابطه با دستگاه مسئول آب و برق کشور ارائه کرده‌اند، افزود: حاصل این اظهارنظرها موجب جمع‌بندی شد که وزارت نیرو به عنوان دستگاه‌ برتر کشور باشد.

وزیر نیرو افزود:  امسال و سال گذشته، ۲ سال کم‌نظیر از نظر وضعیت آب تجربه شد، خشکترین سال در ۵۰ سال گذشته و یکی از ترسال‌ترین‌ها که در کنار هم تجربه بسیار ارزنده‌ای بود.

اردکانیان اضافه کرد: امسال همکاری بسیاری خوبی از ناحیه همه مصرف‌کنندگان در مصرف برق داشتیم و توانستیم سه رکورد مهم را برجای گذاریم که انتظار می رود سال آینده بتوانیم  این رکورد را بشکنیم. از جمله این رکوردها، بالاترین رکورد تولید برق، مدیریت مصرف و در نتیجه آن بالاترین سهم صادرات انرژی به کشورهای همسایه بود.

وی ابراز امیدواری کرد: این مسیر با قوت و قدرت تداوم یابد و رضایت مردم حاصل شود، به ویژه درارتباط با  روستاها هنوز روستاهایی وجود دارند که از نظر تامین آب شرب مشکل دارند که با سرعت این آبرسانی‌ها باید انجام شود.

اردکانیان گفت: برای نخستین بار برای عشایر برنامه‌ریزی شد تا در شروع امسال تا پایان سال آینده ۲۵ هزار خانوار عشایر کوچ‌روی کشور به سیستم‌های موبایل برق خورشیدی مجهز شوند که در حد رفع خواسته های اولیه‌شان بتوانند از نیروی برق استفاده کنند.

پانزدهمین جشنواره شهید رجایی با حضور رئیس جمهور  با شعار " افزایش اعتماد عمومی از طریق ارتقای فرهنگ سازمانی، شفافیت سلامت اداری و توسعه دولت الکترونیک " در سالن اجلاس سران برگزار شدو در این مراسم از ۱۵ دستگاه برتر براساس دو شاخص عمومی و اختصاصی با حضور رئیس جمهور تقدیر به عمل آمد.

وزارت نیرو در بین دستگاه‌های برتر در مجموع محورهای شاخص عمومی و اختصاصی از بین وزارتخانه ها، سازمان‌ها و معاونت‌های وابسته به رئیس جمهور پس از وزارت نفت در رده دوم جای گرفت.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =