۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۱۴
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83456221
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۰ طرح اشتغالزایی مددجویی در سقز به بهره‌برداری رسید

سنندج - ایرنا - طرح های اشتغالزایی با حمایت از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا می شود و در این ارتباط همزمان با پنجمین روز از هفته دولت ۴۰ طرح اشتغال زایی مددجویی در شهرستان سقز به بهره‌برداری رسید.

کامیل کریمیان فرماندار سقز عصر چهارشنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها گفت: حمایت از مددجویان کمیته امداد برای اشتغال زایی و توانمندسازی این قشر، کاری ارزشمند و گرانسنگ است.

رئیس کمیته امداد سقز نیز اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، ۴۰ طرح اشتغال زایی با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال برای مددجویان تحت پوشش در این شهرستان به بهره برداری میرسد.

فاروق محمودی اضافه کرد: در سال جاری ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی برای مددجویان پرداخت کرده‌ایم که تاکنون از این اعتبار، ۷۳ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با اشاره به افتتاح ۵ واحد مسکن مددجویی در سقز افزود: برای ساخت هر کدام از واحدهای مسکونی مددجویان ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز نیز در آیین افتتاح دو طرح بخش خصوصی اظهار داشت: دومین واحد تولید تیرچه و خرپای تمام صنعتی شرکت کُرد استحکام تک نما سقز با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال و اشتغال زایی برای ۱۵ نفر امروز به بهره برداری رسید و سومین واحد این تولیدی دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

میرازیی یادآور شد: شرکت تیرچه و خرپای تمام صنعتی تک نمای سقز ، اولین واحد تولید تیرچه و خرپای استاندارد این شهرستان است.

وی بیان اینکه واحد بسته بندی دستمال کاغذی شرکت تاڤگه سیال غرب با اشتغال زایی برای هشت نفر نیز در این هفته به بهره برداری رسید، افزود: سرمایه گذار بخش خصوصی برای راه اندازی این طرح ۱۵ میلیارد ریال هزینه کرده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

۷۳۴۵/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =