هواشناسی آذربایجان‌غربی نسبت به سیلابی‌شدن رودخانه‌ها هشدار داد

ارومیه - ایرنا - کارشناس مسوول اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به ماهیت بارش‌های رگباری آخر هفته در استان، احتمال سیلابی شدن مسیل ها طی این مدت در مناطق شمالی وجود دارد.

اسماعیل سیمایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی نشان‌دهنده عبور امواج ناپایدار از مناطق شمالی و مرکزی استان است که طی روزهای جمعه و شنبه سبب رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار باران و رعد و برق و وزش باد تا حدودی شدید خواهد شد.  

وی اضافه کرد: روز پنجشنبه نیز با افزایش ابر در استان احتمال بارش‌های پراکنده در استان وجود دارد و عصر روز / جمعه / در مرکز و جنوب استان وزش باد رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: روز گذشته در سلماس بارش گزارش شده‌است و از روز یکشنبه افت دما در استان رخ خواهد داد.

کارشناس مسوول اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: لازم است در راستای عمل به هشدارهای داده‌شده شهروندان و روستاییان روزهای جمعه و شنبه از اتراق و تردد در مسیر رودخانه‌ها و سیلاب‌ها خودداری کنند.

سیمایی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته دما در شهرستان ارومیه بین ۱۲و ۳۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود و تکاب خنک‌ترین و بوکان گرم‌ترین شهر استان به ترتیب با دمای ۱۱ و ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر بود.

آذربایجان‌غربی استانی کوهستانی و با مردمانی به صورت عمده با شغل کشاورزی و دامداری است که پیش بینی‌های هواشناسی نقش مهمی در برنامه‌ریزی برای کشت داشت و برداشت محصول ایفا می‌کند.

۷۱۲۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =