۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۹
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83456176
۰ نفر

برچسب‌ها

چین از ورود ناو آمریکایی به این کشور جلوگیری کرد

پکن- ایرنا- چین برای دومین بار در یک ماه گذشته از پهلو گرفتن یک ناوشکن آمریکایی در یکی از بنادر این کشور جلوگیری کرد.

روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ روز چهارشنبه نوشت که فرماندهی آمریکا در اقیانوس هند و آرام تایید کرده است چین حاضر به قبول درخواست این ناوشکن آمریکایی برای پهلو گرفتن در بندر چینگ دائو در شرق این کشور نشده است.

درخواست درست در زمانی رد می شود که آتش جنگ تجاری میان دو کشور با تعرفه های جدید تلافی جویانه شعله ور شده و تنش ها به شکل فزاینده در حال ایجاد یک بحران اقتصادی بزرگ برای هر دو طرف و سراسر دنیا است.

افزون بر این اعتراضات و نا آرامی ها در هنگ کنگ که به باور چین یکی از دلایل آن نفوذ سیاست های مخرب آمریکا است، باعث شده است تا چین این روزها سخت گیری های بیشتری نسبت به پهلو گرفتن ناوهای آمریکایی در کشور در نظر گیرد.

بر اساس این گزارش قرارد بود یک ناو آمریکایی روز یکشنبه در این بندر چین پهلو بگیرد و درخواست به مقام های چین داده شده اما ارتش این کشور با این خواست مخالفت کرده و حاضر به قبول این ناو نشده است.

این دومین بار در طول یک ماه است که چنین اتفاقی می افتد پیشتر دو ناوشکن آمریکایی در نیمه اول ماه جاری میلادی خواستار پهلو گرفتن در هنگ کنگ شده بودند که مورد موافقت چین قرار نگرفت.

روزنامه می نویسد که مقام هایی از نیروی دریایی چین گفته اند با توجه به شرایط موجود در روابط چین و آمریکا و همچنین ناارامی های هنگ کنگ خیلی طبیعی است که چنین درخواست هایی رد شود.

«جو چن مینگ» کارشناس مسایل نظامی در چین می گوید وقتی روابط دو کشور تیره می شود و سطح مناسبات کاهش می یابد ، چنین رویدادهایی شکل می گیرد ناآرامی های هنگ کنگ و جنگ تجاری مناسبات را خدشه دار کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =