محیط زیست با واحدهای صنعتی آلاینده برخورد قانونی می کند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمانشاه با اعلام اینکه اکثر واحدهای صنعتی استان استانداردهای زیست محیطی را رعایت می کنند، گفت: تمام صنایع موظف به رعایت استانداردهای زیست محیطی هستند و با هر صنعتی که این استانداردها را رعایت نکند برخورد قانونی می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ فریدون یاوری روز چهارشنبه در نشست خبری با رسانه های استان در سرسرای اجتماعات شرکت سیمان سامان غرب افزود: همه این واحدها زیرکنترل مستمر اداره کل حفاظت محیط زیست استان هستند و به صورت مستمر بر روند فعالیت های آنان از نظر آلودگی های احتمالی نظارت جدی می شود.

او با بیان اینکه پساب صنعتی اکثر واحدهای صنعتی عمده استان توسط تصفیه خانه هایی در درون خود این صنایع تصفیه می شود، گفت: از این نظر مشکلی نداریم و پساب های صنعتی منجر به آلودگی محیط نمی شوند.

به گفته او اکنون واحدهای صنعتی بزرگ استان مجهز به سیستم های کنترل هوا هستند و از طریق این واحدها الودگی به محیط منتقل نمی شود.

او به تهیه و تدوین طرحی برای مشخص کردن سهم هر یک از بخش ها در آلودگی محیط در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در این طرح همه بخش ها دیده شده و با نهایی شدن طرح می توانیم سهم هر بخش در تولید آلودگی محیط را مشخص کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در ادامه سخنان خود با بیان اینکه این اداره کل در تقابل با صنعت نیست، گفت: ما برای رسیدن به توسعه پایدار با همه صنایع استان در تعامل هستیم و برای رفع مشکلات احتمالی هم به این صنایع کمک می کنیم.

او برگزاری نشست خبری در شرکت سیمان سامان غرب را در راستای معرفی صنایع سبز و دوستدار محیط زیست اعلام کرد و گفت: این شرکت برای سه سال متوالی به عنوان صنعت سبز شناخته شده است.

او گفت: این شرکت باوجود حجم کاری بالا و تولید سیمان که جزء صنایع آلاینده در دنیا است اما به دلیل مجهز کردن کارخانه به فیلترهای به روز و مدرن هیچ گونه آلایندگی در آن مشاهده نمی شود.

وی با بیان اینکه شرکت سیمان غرب به دلیل استفاده از تجهیزات و امکانات قدیمی به صورت موردی آلایندگی دارد، گفت: چندبار به این شرکت تذکر دادیم و اکنون تنها به صورت موردی که آن هم به دلیل نوسانات برق شاهد ایجاد آلودگی این شرکت هستیم وگرنه این شرکت نیز به نسبت گذشته آلودگی ایجاد نمی کند.

وی اظهار داشت: در چند سال اخیر به دلیل همراهی و تعامل بسیار خوب صنایع استان و نظارت ها و پایش های مستمر محیط زیست مشکلی در زمینه آلودگی صنایع در استان نداریم.

مدیرکل محیط زیست کرمانشاه در ادامه به وضعیت هوای استان در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه به دلیل بارندگی های بسیار خوب فروردین  ماه، امسال شاهد ورود ریزگرد به عنوان یکی از منشاء های اصلی آلودگی هوا در استان نبودیم.

یاوری افزود: براساس پایش های انجام شده هوای امسال بسیار بهتر و پاکتر از سال گذشته بود به صورتی که در پنج ماه سپری شده از سال جاری شاهد هوای تمیز و بدون آلودگی در استان بودیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه نیز در این جلسه در ارتباط با وقوع آتش سوزی ها در مناطق حفاظت شده استان نیز گفت: در سال ۹۷ در مجموع ۶ مورد آتش سوزی در سطح ۲۹۸ هکتار از عرصه های حفاظت شده استان بودیم که این رقم در پنج ماه سپری شده در سال جاری به ۱۱ مورد با سطح ۱۸۵ هکتار افزایش یافته است.

فردین الفتی مناطق حفاظت شده استان را شامل بیستون، ورمنجه قلاجه و بوزین و مرخیل ذکر کرد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۲۴ هزار کیلومتر مساحت دارد که از این میزان ۱۶۱ هزار هکتار آن عرصه طبیعی است و توسط سازمان محیط زیست حفاظت می شود.

۳۰۳۳/۸۰۶۶

برچسب‌ها