استقبال کشاورزان شهرستان مُهر از کشت گلخانه‌ای

شیراز-ایرنا- آمارها از استقبال کشاورزان شهرستان مُهر از کشت گلخانه‌ای حکایت دارد.

غلامحسین مظاهری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهر در این باره گفت: در راستای سیاست‌های وزارت جهادکشاورزی در خصوص بهره‌وری هر چه بیشتر از آب و همچنین افزایش تولید در واحد سطح در راستای اقتصاد مقاومتی و تامین امنیت غذایی کشور، در شهرستان مهر در دو سال گذشته هشت برابر عمر کشاورزی این منطقه طرح های گلخانه‌ای کلنگ‌زنی و یا به بهره برداری رسیده است.

 این مقام مسئول افزود: در همین راستا ۲ واحد گلخانه سبزی و صیفی هر کدام به میزان یک هکتار در بخش وراوی این شهرستان با حضور جمعی از مسئولان و به مناسبت هفته دولت عصر امروز چهارشنبه کلنگ زنی شد.

مظاهری خاطرنشان کرد: نوع سازه این گلخانه‌ها فلزی و مدل سازه گاتیک است و پیش بینی می‌شود اجرای این طرح طی ۶ ماه به اتمام رسیده و به بهره برداری برسد.

وی گفت: میزان تسهیلات پیش بینی شده برای این دو طرح به میزان هفت میلیارد تومان و از اعتبارات صندوق توسعه ملی است و ۲۲ نفر به صورت مستقیم و ۶۰ نفر به صورت غیر مستقیم در این دو طرح مشغول به کار خواهند شد.

حدود یک ماه قبل بود که ساخت بزرگ‌ترین گلخانه جنوب استان فارس در مساحتی افزون بر ۴ هکتار و با سرمایه‌گذاری هفت میلیارد تومان با حمایت صندوق توسعه ملی و بانک کشاورزی توسط بخش خصوصی در شهر خوزی این شهرستان آغاز شد. 

۹۷۶۹ / ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =