۱۵ طرح ورزشی در کردستان آماده بهره‌برداری است

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی کردستان گفت: ۱۵ طرح ورزشی که با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال در سطح این استان ساخته شده آماده بهره‌برداری و تحویل به جامعه ورزش است.

شهرام ملکی عصر چهارشنبه در اختتامیه دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر رشته بوکس کشور در سقز اظهار داشت: دولت با توجه به نیاز ورزشکاران در حوزه ورزش و فراهم کردن زیرساخت ها برای ورزش قهرمانی کردستان طرح های خوبی تدارک دیده است.

وی اضافه کرد: امسال در سطح استان ۱۵ طرح ورزشی با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال تحویل جامعه ورزشی کردستان داده شد که در طول هفته دولت به بهره برداری می رسند.

ملکی با بیان اینکه این المپیادها روحیه پهلوانی و شور و نشاط را در میان نوجوانان و جوانان ما ایجاد می کند، افزود: امیدواریم با برگزاری این مسابقات، قهرمانانی را پرورش دهیم تا پرچم دار ایران در مسابقات آسیایی و جهانی باشند و پرچم عزیز کشورمان را به اهتزاز در آورند.

معاون هماهنگی امور عمرانی کردستان اختصاص دادن میزبانی به کردستان در دو شهر سنندج و سقز برای برگزاری الم پیاد قایقرانی و بوکس را عملکرد مثبت اداره کل ورزش و جوانان کردستان دانست و یادآور شد: امسال کردستان میزبان پنج رشته ورزشی در المپیادهای سراسر کشور است که به بهترین شکل میزبان خوبی برای ورزشکاران بوده ایم.

وی تاکید کرد: اداره کل ورزش و جوانان با هیات های ورزشی فعال در کردستان هماهنگی بیشتری داشته باشند تا در آینده شاهد شکوفایی بهتر ورزش کردستان در سطح کشور باشیم.

رئیس هیات بوکس کردستان نیز در این آیین اظهار داشت: دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر بوکس در سطح کیفی و کمی خوبی برگزار شد و امیدوارم از این به بعد مدیران ارشد کردستان اهتمام بیشتری به ورزش این استان داشته باشند.

اکبر جوهری با اشاره به اینکه کردستان مهد نخبه‌پروری و قهرمان‌پروری ایران است، یادآور شد: توجه به قهرمانان ملی این دیار در اولویت مدیران قرار بگیرد تا بی انگیزه و به باد فراموشی سپرده نشوند.

وی با اعلام استعفای خود از مسئولیت هیات بوکس کردستان از مدیرکل اداره ورزش و جوانان خواست مدیر ورزشی را در رأس این هیات قرار دهد تا بیشتر به بوکس خدمت کند.

در دومین المپیاد استعداد های برتر کشور، ۵۳۰ ورزشکار نونهال در رده سنی ۱۳ تا ۱۶ سال، در ۱۴ وزن و از ۳۱ استان کشور و دو منطقه آزاد کیش و اروند به مدت ۶ روز، در رشته بوکس از اول تا ششم شهریور در شهر سقز به رقابت پرداخت.

۷۳۴۵/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =