بانک‌ها حق حیف و میل بیت‌المال را ندارند

گرگان - ایرنا - مدیرعامل و رییس هیات مدیره بانک صنعت و معدن گفت که بانک‌ها میراث‌دار آیندگان هستند و حق حیف و میل اموال مردم و بیت‌المال را ندارند.

حسین مهری عصر چهارشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گلستان اظهار داشت: نگاه بانک ها به سرمایه گذاران برای پرداخت تسهیلات نباید توام با ترحم بوده و در گرفتن ضمانت های کافی و پس گرفتن وام ها کوتاهی شود.

وی گفت که نتیجه این کوتاهی و ترحم، پیشی گرفتن مطالبات بانکی از سرمایه بانک ها است.
وی اظهار داشت: منابع کشور محدود است و طرح های فاقد توجیه اقتصادی و بازار مصرف نباید از تسهیلات استفاده کند.
وی افزود: یکی از بهترین مکان ها برای پرداخت تسهیلات، شرکت های دانش بنیان است که نتیجه حمایت از آنها کمک به رونق هر چه بیشتر تولید و افزودن فرصت های شغلی جدید است.
استاندار گلستان هم در این جلسه گفت: یکی از نیازهای جدی گلستان در تکمیل طرح های نیمه تمام و اجرای پروژه های بزرگ، استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

هادی حق شناس اظهار داشت: میزان تولید برق استان ۸۵۰ مگاوات و مقدار مصرف در حالت عادی هزار و در پیک مصرف ۱۳۰۰ مگاوات است که اگر بتوانیم تسهیلات مناسب به بخش خصوصی ارائه کنیم، با احداث نیروگاه های جدید، تولید برق افزایش یافته و مشکل کمبود برق در روزهای گرم سال برطرف خواهد شد. 

وی افزود: گلستان در تولید برخی محصولات کشاورزی دارای رتبه اول کشور است اما به دلیل نبود صنایع تبدیلی برای فرآوری، این محصولات به صورت خام از استان خارج شده و ارزش افزوده زیادی نصیب کشاورزان نمی شود.
وی اظهار داشت: ارائه تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران برای ساخت صنایع تبدیلی، زمینه بهره وری بهتر از این تولیدات و رشد و رونق تولید و اشتغال گلستان را فراهم می کند.
در این جلسه مشکلات تعدادی از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان مطرح و دستورات لازم برای رفع آن توسط استاندار و مدیر عامل بانک صنعت و معدن صادر شد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن در جریان سفر به گلستان امروز از واحدهای تولیدی در شهرستانهای استان که قسمت یا تمام تسهیلات آن توسط این بانک پرداخت شده، سرکشی کرد و از نزدیک در جریان مسائل و دغدغه های تولیدکنندگان قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =